Yunus Emre Gedik'ten iddialara yalanlama: "Gerçeği yansıtmıyor"

İsa Kethüda
24.02.2024 - 22:32 | Son Güncellenme: 24.02.2024 - 22:50

Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında Fenerbahçe'ye deplasmanda 2-1 mağlup olan Kasımpaşa'da Yunus Emre Gedik, penaltı pozisyonuyla ilgili açıklama yaptı.

Yunus Emre Gedik'ten iddialara yalanlama: "Gerçeği yansıtmıyor"

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında Fenerbahçe'ye deplasmanda 2-1 mağlup olan Kasımpaşa'da forma giyen Yunus Emre Gedik, sosyal medyada hakkında çıkan penaltı pozisyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yunus Emre Gedik'in, karşılaşma sonrası penaltı pozisyonuyla ilgili, "Elime değdi, maalesef çekemedim" diye konuştuğu iddia edilmişti. 

"Benim ağzımdan çıkmış gibi yazılan yazılar gerçeği yansıtmamaktadır"

Sosyal medya hesabı Instagram üzerinden bir açıklama yapan Gedik, Maçtan sonra sosyal medyada ve yazılı basında penaltı pozisyonu ile ilgili benim ağzımdan çıkmış gibi yazılan yazılar gerçeği yansıtmamaktadır. Saygılarımla" ifadelerini kullandı. 

Sami Uğurlu: "Oyuncumla konuştum. Eli doğal pozisyonda"

Kasımpaşa teknik direktör Sami Uğurlu, penaltı pozisyonuyla ilgili, "VAR'ın olma sebebi bu zaten. Ancak Hajradinovic'in bileğine basılıyor devam ettiriliyor, Da Costa'ya tekme atılıyor, devam ettiriliyor. VAR pozisyonunu 2 buçuk dakika izliyorsan, bu pozisyon net olmayabilir. Oyuncumla konuştum. Eli doğal pozisyonda. Burada bir şeyleri aramak gerekiyor. Ben kendi adıma görmedim. Penaltı pozisyonuna hadi penaltı diyeyim ama öncesinde iki faulü net şekilde görmeyip kafanı çevirirsen, o penaltıyı da verirsin" şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
Selahattin Baki: "2 net penaltı pozisyonumuz verilmedi"
Habere Git

"Topun ne dönüşü değişiyor, ne yönü değişiyor"

Oyuncusuyla pozisyonu konuştuğunu da dile getiren Uğurlu, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Oyuncunun eli doğal konumda, 'Ben elimi çektim, hissetmedim bile.' dedi. Topun ne dönüşü değişiyor, ne yönü değişiyor. Eli doğal pozisyonda. Zaten darbe yapsan, topun yönü değişir. Oyuncuyla konuştum, bizim adımıza üzücüydü. Hakemlere 'Ben kenarda 5 kez izledim, bir şey göremedim.' dedim. Biz sezon başında eğitimlere girdim, 'El eğer doğam pozisyondaysa, topun yönü değişmiyorsa penaltı değil.' diye bize anlattınız ama öyle değilmiş. Burada galip gelememek, puan alamamak üzücü. Çok üzüldüm. Ancak bizim adımıza her şey yolunda gidiyor. "

İsmail Kartal: "Penaltı pozisyonu için Çağlar'la konuştum"

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise, "Penaltı pozisyonu için Çağlar'la konuştum. 'Eline çarptı net penaltı. Zaten eline çarpmasa arkasında ben vardım, topa vuracaktım.' dedi. Bunun dışında bizim başka verilmeyen net penaltımız var. İçeride baktık. Dışarıdaki arkadaşlar da bunu söyledi. Jayden'in pozisyonu net penaltı" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
İsmail Kartal: "Çağlar'la konuştum, net penaltı"
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler