AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yusuf Şimşek: Trabzonspor gözü kapalı Sakıb Aytaç'ı transfer edebilir

İlk Yayınlanma : 21 Ara 2017 - 17:24 / Son Güncelleme : 21 Ara 2017 - 17:24

Yusuf Şimşek: Trabzonspor gözü kapalı Sakıb Aytaç'ı transfer edebilir

Bir dönem Antalyaspor teknik direktörlüğü yapan Yusuf Şimşek, önemli açıklamalar yaptı. Trabzonspor'un transfer gündemindeki eski öğrencisi Sakıb Aytaç hakkında konuşan Şimşek, ayrıca Antalyaspor'un yeniden teknik direktör olma durumu ve şampiyonluk yarışı konularında çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Yusuf Şimşek şunları ifade etti:

'Antalyaspor Süper Lig'e çıkarken takımın başında ben vardım'

"Antalya'da kursumuz var. İkinci ve üçüncü etapları yapılacak ve ayın 25'inde başlayacak. Kursun bir tane de yurt dışı kısmı olacak. "

"Antalya bizim kendi memleketimiz. Zaten Süper Lig'e çıkarken görevde ben vardım. Sayın Belediye başkanımız Menderes Bey duruma el attı. Ocak ayında yeni bir yönetim oluşturulacak ardından yeni teknik adam gelecek. "

'Antalyaspor'dan teklif gelirse seve seve yaparım'

"Her teknik direktör gibi özelliklerim var ama benim artım Antalyalı olmam. Bir başka artım ise takım Süper Lig'e çıkarken ben vardım. Zaten benim getirdiğim oyuncular halen devam ediyor.  Bir teklif gelirse sıcak bakarım. Bu görev gelirse seve seve yaparız."

'Üst düzey oyuncular ile çalışmak bence avantaj'

"Üst düzey oyuncular ile çalışmak bence avantaj. Güntekin Gencer başkan mesela Eto'o transfer olacak çalışabilir misin? diye sormuştu. Bende ilk golden sonra bana koşar demişti. Sezonun ilk maçında cezalıydım Başakşehir'i deplasmanda yendik ilk golün ardından bana doğru geldi.  Bu oyuncular ile arkadaş olmak lazım. Yıldız oyuncular ile iletişim önemli."

'Rıza hocanın ayrılmasının sebebi fikir ayrılığı'

"Rıza hoca Antalya'da çok başarılı oldu. Hocanın ayrılmasının, gitmesinin sebebi fikir ayrılığı idi. Bazı oyuncuları ismemişti. Bu oyuncular alındı. Bu gelen oyuncuların şimdi takımdan gitmek istediği yönünde haberler var. Eto'o ayrılmaz bence ama Nasri, Menez ve birkaç oyuncunun ayrılacağı yönünde bilgiler var."

"Nasri'nin adı Galatasaray ve Beşiktaş ile geçiyor. Kimse buraya geldim, gidiyorum diyemez. Herkesin sözleşmesi var."

'Trabzonspor'un Sakıb Aytaç'ı gözü kapalı alması lazım'

"Sakıb Aytaç'ı Trabzonspor gözü kapalı almalı. Sakıb her takımda oynayabilir. Zaten oyuncu Rıza hocanın tanıdığı bir isim. Eğer Trabzonspor ister, Antalyaspor'un şartları uygun olursa gidebilir. Kulübün sonuçta maddi anlamda da düşünmesi lazım"

'Antalyaspor ile Alanyaspor arasında çekişme hep vardır'

"Antalyaspor ile Alanyaspor arasında sürekli bir çekişme vardır. Eto'o yok bu hafta Antalyaspor için çok önemli bir oyuncu ve oynamaması büyük dezavantaj. Alanyaspor'da geçen hafta cezalı olan önemli isimler mesela Emre gibi hepsi oynayabilecek durumda. Yine de Antalyaspor bir adım önde bence"

"Antalyaspor'un kadrosu çok iyi bir kadrosu var. Benim zamanımda oynayan 7-8 oyuncu halen var. Genç oyuncularda var. Benim gelmem çok önemli değil kim gelirse gelsin Antalyaspor yukarı çıkacaktır. Belediye başkanımız bu işe el attı. İkinci yarı Antalyaspor'un üst sıralara çıkacağını düşünüyorum"

'Fenerbahçe ligi ilk 2 sıra içinde bitirir'

"Bundan 10 hafta önce bir arkadaşıma Fenerbahçe'nin iyiye gideceğini belirtmişti. Fenerbahçe'nin ilk 2 sıra içinde yer alacağını söyledim. Çünkü Fenerbahçe'de koşmayan oyuncu yok. Aykut Kocaman gittiği her takımda kendi sistemini getiriyor. Dik duruşu var. Bu konuda Aykut hocayı tebrik etmek lazım. Şenol hocayı ve Abdullah hocayı tebrik etmek lazım."

'Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında şampiyonluk yarışının geçeceğini düşünüyorum'

"Şampiyonluk yarışının Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında geçeceğini düşünüyorum. Başakşehir, Galatasaray ve Trabzonspor'un bu takımları zorlayacağını düşünüyorum. Yetenek olarak Beşiktaş bir adım önde, Fenerbahçe fiziksel olarak önde. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi oynaması bir dezavantaj olabilir"