Yusuf Yazıcı, Trabzonspor'a Avrupa Ligi Şampiyonluğu İçin Geldi

Salim Manav
09.09.2022 - 12:15 | Son Güncellenme: 09.09.2022 - 19:09

Son dakika spor haberi: Bir yıllığına kiralık olarak Trabzonspor'a dönen Yusuf Yazıcı'nın transfer hikayesini temsilcisi Adem Cebeci anlattı. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR HABER

2019'da 18.5 milyon Euro karşılığında Lille'e transfer olan Yusuf Yazıcı 3 sene sonra yuvasına geri döndü.

Bordo-Mavililer, 25 yaşındaki futbolcuyu 1 sezonluğuna kiraladı. 

Yusuf Yazıcı'nın transfer sürecini menajeri Adem Cebeci anlattı.

Satın alma opsiyonu yok 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Cebeci, ''Satın alma opsiyonu yok. CSKA'da çok başarılı oldu. Üst üste 6 maçta gol atan tek futbolcu oldu. Milli takımda sakatlık yaşadı. Sadece o biraz aksattı. CSKA bütün haklarını almak için çok mücadele etti; ama Lille başkanı rakamı çok yukarı taşıdı. Yine de alacaklardı; ama UEFA Avrupa kupalarına katılmalarına izin vermedi. Onlar da Avrupa'da olamadıkları için, savaştan dolayı, bu kadar yatırım yapamadılar. 

"En çok üzülen Ertuğrul Doğan olmuştu"

Yusuf, Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra belki de en çok üzülen isim Ertuğrul Doğan olmuştu. Yusuf'un dönmesi için çok ısrar etti. Yusuf'a çok önemli hedefler koydu. Avrupa Ligi şampiyonluk hedefi bunlardan bir tanesi... Çok ısrar etti; sonraki süreçte Yusuf Trabzon'a dönmek yönünde karar verdi. Bu kararı asla geri adım olarak değerlendirmemek gerekir. Yusuf geri adım atmadı. Buraya çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Avrupa Ligi şampiyonluğu için buraya geldi. Umarım 2 kupayı birden alırlar'' dedi.

Başka Türk takımına giderse 20 milyon Euro ceza

Adem Cebeci, ''Başka Türk kulübü de talip oldu. Çok istediler; ama Trabzonspor olunca akan sular duruyor. Ayrıca, Lille, Yusuf'u Türkiye'de başka takıma veremez. Böyle bir şey olursa 20 milyon Euro ceza ödemek zorundalar. Trabzonspor böyle bir madde koydurdu sözleşmeye... Trabzonspor'a şampiyonluk kazandırdıktan, yeniden Avrupa macerasına devam edecek'' diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler