• Diğerleri

Yusuf Yazıcı: "Benim için büyük sürpriz oldu"

Lille forması giyen Yusuf Yazıcı, Fransa Ligi'nin koronavirüs nedeniyle ertelenmesini "Benim için büyük sürpriz oldu" sözleriyle yorumladı.
29 Nisan 2020 14:19- Son Güncelleme - 29 Nisan 2020 14:21
Google news abonelik

Fransa Hükümeti dün verdiği kararlara, Ligue 1 ve Ligue 2'de 2019-20 sezonunu iptal etme kararı aldı.

Bu kararın ardından kariyerini Ligue 1'de mücadele eden Lille takımında sürdüren Yusuf Yazıcı, NTV'ye açıklamalarda bulundu.

 

 

Yusuf Yazıcı'nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

 

"Ligue 1'in iptal edilmesi sürpriz oldu"

Öncelikle dünyadaki bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bir kez daha hayat kurtarmanın en önemli şey olduğunu gösterdiler. Fransa’da Ligue 1’in iptal edilmesi benim için de sürpriz oldu. Daha 2 gün önce sportif direktörümüzle görüşüp antrenmanlara nasıl katılacağımı görüşmüştük.

"EURO 2020'nin ertelenmesi işime yaradı"

Sakatlık dönemimdeki iki ameliyatım İtalya’da gerçekleşti. Ardından Antalya’ya geldim, koronavirüs salgını ilerleyince de Trabzon’a döndüm. Şu an sakatlığımın dördüncü ayındayım. Büyük ihtimalle yakın zamanda takımla birlikte çalışmalara başlayacaktım. EURO 2020’de oynamayı çok istiyordum. Turnuvanın ertelenmesi benim işime yaradı diyebilirim.

 

"Her futbolcu bu ortamda sahaya çıkmayı istemez"

"Her futbolcu bu ortamda sahaya çıkmayı istemez"

Bazı zamanlar performansımızı artırmak için antrenmanlarda maskeyle çalışıyoruz. Ancak o zaman bile çok zor oluyor. Bu yüzden maskeyle maç yapma imkanının olduğunu düşünmüyorum.Şu ortamda sahaya çıkmak çok zor olurdu. Futbol fiziksel olduğu kadar zihinsel de bir spor. Zihnimiz rahat olmadığı zaman iyi bir oyun sergilemek kolay değil. Her futbolcu salgın devam ederken futbol oynamayı istemez.

 

"Karar geldikten sonra Zeki ile görüştüm"

Bizim için liglerin iptal edilmesi sürpriz oldu. 2 gün önce kulüple görüşmüştüm. Hatta taktik yapmaya bile başlamıştı. Bize özel uçak gönderip alınacağımız söylenmişti. Demek ki bilim insanları bir şey görmüşler ki ligi iptal ettiler. İnsan sağlığından daha önemli bir şey yok. Vaka sayıları çok yükselmişti. Bu kararın doğru olduğunu düşünüyorum.

Şu an liglerin bittiğini söylüyorlar ama bir toplantı daha olacak. Bu kararın büyük ihtimal geri dönüşü olmaz. Karar geldikten sonra Zeki ile görüştüm. Büyük ihtimal yarınki toplantının sonucu olumlu olmayacak. O da bir özel uçak buldu kendine. Yarın gelecek herhalde.

2019'un son günlerinde Lille'in Monaco'ya 5-1 mağlup olduğu lig karşılaşmasında sakatlanan Yusuf Yazıcı'nın diz çapraz bağları kopmuştu.

"Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansımız yüksekti"

Her futbolcunun en büyük hayallerinden bir tanesi milli formayı giymek ve büyük turnuvalarda mücadele etmek. Şimdi Avrupa Şampiyonası iptal olunca bizim için de iyi oldu. Yetişemiyorduk yoksa. İnşallah takımımızla beraber Avrupa'da Türkiye'yi temsil ederiz.

Her futbolcu Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ister. Biz çıkışa geçmiştik, iyi de gidiyorduk. 2. olup, Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansımız yüksekti. Ama daha önce de dediğim gibi insan sağlığı her şeyden daha önemli.

Trabzonspor'dan ayrılırken orada performans göstereyim, insanların direkt dönüp, bakacağı yer Trabzonspor altyapısı olsun diye gittim. İnsanlar bizi orada görünce, iyi de performans gösterince tabii ki de insanların dikkatini verdiği yer Türkiye oluyor. Sonuçta sadece ben oynamıyorum. İtalya Ligi'nde oynayan arkadaşlarım var, İngiltere'de oynayan, Almanya'da oynayan var. Sağ olsunlar hepsi çok iyi performans gösteriyor.

23 yaşındaki oyuncu bu sezon Fransız ekiple çıktığı 25 resmi maçta 1 gol ve 4 asistlik performans sergiledi.

En İyi Kurtarışlar | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)