Zekeriye Alp: "Hakemlerimiz adil kararlar versinler"

2 Ocak 2020 10:03- Son Güncelleme - 2 Ocak 2020 10:07
Google news abonelik

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, hakemler hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Alp hakemler hakkında neler söyledi? İşte detaylar...

Süper Lig’in ilk yarısına hakem hataları gündemi en fazla meşgul eden konulardan biriydi. Ustası, acemisi, kokartlısı, kokartsızı, çaldıkları hatalı ve çalmadıkları düdüklerle, süzemedikleri pozisyonlarla Merkez Hakem Kurulu’nu (MHK) adeta hedef tahtasına oturttu. Top önce MHK’de, sonra TFF’de patladı.

"Hepimiz aynı gemideyiz"

Alp Milliyet'e konuştu: “Huzurlu bir yeni yıl diliyorum. Bu camianın içinde hepimiz varız, yani aynı gemideyiz. Eleştiri elbette olacaktır. Ama yıkıcı olanlara karşıyım. Sağlıklı bir bütünleşmeye gereksinimimiz var. Hepimiz bir hizmet peşinde koşuyoruz.

"Yıkıcı eleştirilere hedef oluyoruz"

Bu hizmeti yaparken, yıkıcı eleştirilere hedef oluyoruz. Bizler bunu hak etmiyoruz. Eleştirilirken, hoş olmayan ifadeler kullanılıyor, bizleri asıl üzen de budur.”

"Hakemlerimiz adil kararlar versinler"

2020’nin güzelliklerle dolu, hakem hatalarından arınmış, bir yıl olması dileğinde bulunan Zekeriya Alp, “Hakemlerimizin de ilk yarıdaki hatalarından arınması, dersler çıkarmaları çok önemli. Bunların ikinci yarıda da sürmemesi için MHK olarak elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Önemli olan hakemlerimizin sahada büyük-küçük takımı ayırt etmeden maç yönetmeleridir. Her takıma eşit mesafede olsunlar. Adil kararlar versinler, adalet dağıtsınlar” yorumunu yaptı.