• Diğerleri

Zeljko Obradovic 5. dalyada mutlu sonu yaşadı

17 Şubat 2020 00:15- Son Güncelleme - 16 Şubat 2020 21:16
Google news abonelik
Zeljko Obradovic 5. dalyada mutlu sonu yaşadı

Deneyimli çalıştırıcı, Sarı Kanaryalar'daki 500. maçında kupa kaldırdı.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası'nda Darüşşafaka Tekfen'i 74-71 mağlup ederek üst üste 2. kez mutlu sona ulaşan Fenerbahçe Beko'da yüzler gülüyor.

Sarı Kanaryalar'ın 2013 yılından itibaren büyük çıkışında en büyük paya sahip olan Sırp Başantrenör Zeljko Obradovic, İstanbul Anadolu Yakası ekibindeki 500. maçını Türkiye Kupası ile taçlandırdı. Fenerbahçe Beko'nun bu galibiyeti, Zeljko Obradovic dönemindeki 378. galibiyeti oludu. Ayrıca Obradovic, Fener ile 11. kupasını kaldırdı. 

"Finali çok duygusaldı"

Şampiyonluk sonrasında kulüp kanalına konuşan Zeljko Obradovic, oyuncularıyla gurur duyduğunu belirtti.

Kupaların her zaman özel olduğunu söyleyen Obradovic, "Bütün takımlar tutkuyla oynarlar. Darüşşafaka bu akşamda sonuna kadar savaştı. Galibiyetten ötürü oyuncularımı kutluyorum. 2 günde bir maç oynayınca zor oluyor ama mümkün olduğunca maçın içinde tutmaya çalıştım. Çok iyi oynadığımızı söylemem ama finali çok duygusaldı. Oyuncularımın kupası. Onların antrenörü olduğum için gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Takımdaki herkese müteşekkir olduğunu belirten Obradovic, "Başkanımız Ali Koç ve Semih Özsoy’a çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdalar ve destek oluyorlar. Fenerbahçe ile kupa kazanmak her zaman çok güzel. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdalar. Bu kupa aynı zamanda onlarında kupası. Gurur duyucu bir şey. Staffa da çok teşekkür ediyorum. Ofis çalışanları, tüm ekip. Bu tam bir aile işi. Çok yüksek bir rakam. Bana gerçekten gurur veriyor. Aklınızda bir şeyler dilemek ve bir şeyler istemek güzel bir şey. Yakın gelecekte bizim için en önemli şey perşembe günü Real Madrid ile oynayacağımız maç. İki kupa için savaşmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. 

 

Augsburg - Wolfsburg (1-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20