Zeljko Obradovic kararını verdi!

11 Nisan 2020 11:52- Son Güncelleme - 11 Nisan 2020 11:58
Google news abonelik

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Beko'nun başantrenör Zeljko Obradovic'e yeni bir sözleşme teklifinde bulunduğ ve Sırp koçun bu teklifi kabul ettiği iddia edildi.

Sezon ortasında kendisine yapılan sözleşme yenileme teklifine bir yanıt vermeyen Sırp çalıştırıcı, koronavirüs pandemisi sonrası Fenerbahçe'de kalmak istediğini paylaştı. Yönetimin Obra'yla yeniden temasa geçmesi bekleniyor.

Takımın bütçesi düşürülecek

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Obradovic, F.Bahçe’den yıllık 3 milyon euro garanti ücret kazanıyor. Sözleşmede şampiyonluk bonusları da bulunuyor. Örneğin tecrübeli isim, 2016-2017 sezonunda Fenerbahçe Beko’nun hem lig hem de Euroleague’de şampiyon olduğu dönemde 5 milyon 250 bin euro almıştı. Sarı-Lacivertli Yönetim, sezon ortasında Zeljko Obradovic’e 1 milyon 650 bin dolarlık bir teklif yaptı. Bu teklifte, 30 milyon euro olan takımın bütçesinin 15 milyon euroya indirileceği de Obrodovic’e belirtildi.

Durumu ülkesinden takip ediyor

Durumu ülkesinden takip ediyor

O dönemde Barcelona’nın markajında olan Sırp çalıştırıcı, yönetimden gelen bu teklife olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermedi. Zeljko Obradovic, yaşanan koronavirüs pandemisi sonrası ise son kararını verdi. Fenerbahçe Beko’yu hiçbir zaman zor durumda bırakmak istemeyen başarılı koç, takımda kalma kararını yakın çevresi ve menajeri ile paylaştı. Yönetimin kendisiyle temasa geçmesini bekleyen tecrübeli çalıştırıcı, ülkesi Sırbistan’da olmasına rağmen takımının durumunu çok yakından takip ediyor. Yapılacak olan görüşmelerde orta yolun bulunarak imzaların atılması bekleniyor.

Öte yandan, Fenerbahçe'nin Obradovic ile yeniden anlaşamaması durumunda Svetislav Pesic ve Sarunas Jasikevicius isimleri ön plana çıkıyor.