AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Zeynep Avcı kimdir ve hangi yarışmaya katıldı? Şarkılarını dinle

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 08 Eki 2021 - 19:04 / Son Güncelleme : 08 Eki 2021 - 19:10

O Ses Almanya'ya katılan Zeynep Avcı söylediği şarkı ile herkesi mest etti. Zeynep Avcı kimdir, kaç yaşında ve ne yapar? Voice of Germany yarışmasında Yalan şarkısı ile gündeme gelen Zeynep Avcı hakkında tüm detaylar...

Zeynep Avcı kimdir ve hangi yarışmaya katıldı? Şarkılarını dinle

O Ses Türkiye’nin Almanya’daki versiyonu olan Voice of Germany yarışmasına katılan Türk kökenli Zeynep Avcı (38), Türkçe seslendirdiği Yalan adlı şarkıyla geceye damgasını vurdu.

Zeynep Avcı söylediği Yalan parçasını duyan Jüri "Aman tanrım Türkçe şarkı” diyerek tüyleri diken diken oldu. Zeynep Avcı şarkıya başladıktan hemen sonra ise juriye butona basarak takımına seçmek için döndüler.

Şarkının sonunda salon Avcı'yı ayakta alkışladı. Alman jürisi, “Tek kelimesini bile anlamadık ama tüylerimiz diken diken oldu. Bu ne kadar güzel bir ses ve ne güzel bir yorum” diyerek hayranlıklarını dile getirdi.

 Sarah O'Connor ve diğer jüri üyelerinin ekibinde görmek istediği Avcı, Johannes'i seçti.

ZEYNEP AVCI KİMDİR?

 

20 yıldır sahnelerde olan Berlinli Zeynep, Beatztanbul adlı orkestrasıyla tanınıyor. Ailesi 1970'li yıllarda Almanya'ya geldi ve Berlin'de büyüdü. Hem Almanca hem de Türkçe'ye çok iyi hakim olan Zeynep, ailesinin Türk kültürünü unutmaması sayesinde bunu başardığını dile getiriyor.