Zidane: "Başarısızlık denememektir"

03.01.2020 - 14:46 | Son Güncellenme: 03.01.2020 - 14:46

Zinedine Zidane takımdan ayrılacak mı? Zidane, Real Madrid'den kovuluyor mu?

Yeni yılda henüz maça çıkmamış olan Real Madrid'in 2020'ye dair beklentileri şimdiden büyük. Yeni kupalar kazanmak için rn hırslı isimse şüphesiz Zinedine Zidane.

"Başarısızlık denememektir"

Kupa kazanamamayı başarısızlık olarak nitelendirenlere katılmadığını belirten Fransız teknik adam şunları söyledi:

"Başarısızlık denememektir. Eğer her şeyimizi ortaya koymazsa işte en büyük başarısızlık budur."

"Bizim için önemli olan sahaya her şeyimizi verip, sonucuna bakmak. Bir takım La Liga'yı bir diğeri ise Şampiyonlar Ligi'ni kazanıyor. Geri kalanlar aptal mı? Ben öyle düşünmüyorum. Şampiyonlar Ligi'ni kazanmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz çünkü orada çok fazla rakibimiz var. Ama ligdeyse çok fazla maç var ve bunu başarmak çok karmaşık."

2020 yılında Real Madrid'in kupa kazanmaya en yakın olacağı maçsa İspanya Süper Kupası olacak. Final maçını Suudi Arabistan'da oynayacak olan eflatun beyazlılar bu zorlu karşılaşmaya Eden Hazard'dan yoksun çıkacak.

"Hazard, Süper Kupa maçında kesinlikle olmayacak, bizle seyahat etmeyecek. Umarım bu maçtan sonra yavaş ama emin adımlarla aramızda olur."

Ortaya atılan transfer dedikoduları hakkında konuşmaktan kaçınan Zidane. Takımdan ayrılması gündemde olan Mariano Diaz ve Brahim Diaz'ın geleceğine yönelikte konuşan Zidane: "31'ine kadar bizimle birlikte olacaklar ondan sonra her şey olabilir." dedi.

 

 

Real Madrid 2020 ylının ilk maçına Jose Bordalas'n çalıştırdığı Getafe karşısında çıkacak.

Senin için hazırladığımız haberler