Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic, A Milli Takımı Övdü!

Ali Bozkurt
27.03.2023 - 20:13 | Son Güncellenme: 27.03.2023 - 20:28

EURO 2024 Avrupa Elemeleri grup maçında Bursa'da Türkiye ile karşılaşacak Hırvatistan'da Teknik Direktör Zlatko Dalic, A Milli Takıma övgüler yağdırdı. Detaylar...

AJANSSPOR HABER

EURO 2024 Avrupa Elemeleri ikinci maçında Bursa'da konuk edeceğimiz Hırvatistan'da teknik direktör Zlatko Dalic, zorlu maça dair açıklamalarda bulundu. Dalic, A Milli Takımımızın kadrosuna da övgüler yağdırdı. Dalic'in yanı sıra basın toplantısına başarılı orta saha oyuncu Ivan Perisic'te katıldı. İşte Detaylar...

''Puan almak için buradayız''

Türkiye'nin oyun tarzını bildiklerini dile getiren Perisic, “Nasıl bir zorlukla karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Elimizden geldiğince 3 puanı hanemize yazdırmak için çaba göstereceğiz. Türkiye kaliteli oyunculara sahip. Kendi seyircisiyle son derece güçlü şekilde bize saldıracaktır. Biz de Hırvatistan olarak puan almak için burada hiçbir şeyden korkmadığımızı göstereceğiz” dedi.

''Sakat oyuncuların yerine son kararı vereceğim''

Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic son maçta sakatlanan iki oyuncusunu değiştireceklerini belirterek, “Sakat oyuncuların yerine kimin geleceğine son antrenmanla karar vereceğiz. Türkiye de Ermenistan'dan yeni geldi. Onların da nasıl bir yorgunlukla karşı karşıya olduğunu bilmiyoruz. Onları da son şekliyle göreceğiz. Bizde illaki değişiklikler olacaktır. Son antrenmana baktıktan sonra isimler belli olacak” ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Kuntz-Abdülkerim kavgası büyüyor!
Habere Git

''Biz Dünya Kupası'nda üçüncü olduk''

Dünya Kupası’ndan sonra bir düşüş yaşanıp yaşanmadıkları hakkında gelen soruya Dalic, "Dünya Kupası'ndan sonra düşüş yaşadığımızı düşünmüyorum. Sadece Dünya Kupası'nda bütün oyuncular son dakikaya kadar bizlerle birlikte oldu. Bazılarının kendi kulüpleriyle problemleri oldu. Oradaki enerji burada da gerçekleşecektir. Yeni oyuncu üretmek çok zor. Biz 3,5 milyonluk bir ülkeyiz, siz 80 milyon nüfusa sahipsiniz. Sizde daha kolay yeni oyuncu çıkabilir fakat 3,5 milyonluk ülkede her an kaliteli oyuncu çıkması biraz daha zor. Takıma dahil ettiğimiz iki stoperimiz var. Onların yaşları genç. İzlediğimiz genç oyuncular da var. Bu istikamette takımımızı yavaş yavaş yenileyeceğiz. Bursa 3 milyonluk bir şehir biz ülke olarak 3,5 milyonuz. Biz Dünya Kupası'nda üçüncü olduk." dedi.

''Türkiye'yi yakından tanıyoruz''

Türkiye’yi yıllardır takip ettiklerini ve oynadıkları oyunları bildiklerini dile getiren Dalic, “Kişilerle değil, takım olarak değerlendirebiliriz. Türk milli takımı gerçekten disiplinli, farklı yerlerde birçok takımda oynayan güçlü oyunculara sahip. Bu oyuncuları güzel kullanabiliyor, organize edebiliyor. Zaten bunu bugüne kadar gösterdiler. Ermenistan maçında da takip ettiğim zaman yine aynı kaliteli şekilde oynadıklarını, kuvvetlerinden hiçbir şey eksilmediğini gördük. Dolayısıyla biz burada kendi maçımıza bakacağız. Nasıl bir sonuç elde edeceğiz, onu göreceğiz” dedi.

''Galler'i Türkiye kadar güçlü bir rakip olarak görmüyorum''

Galler'i Türkiye kadar zorlu bir rakip olarak görmediğini açıklayan Dalic, "Galler maçı çok farklı bir havadaydı. Ben Galler'i Türkiye kadar güçlü bir rakip olarak görmüyorum. Orada tek yönlü oyun sergiledik. Yarın burada Türkiye ile oynayacağımız maç biraz daha zorlu geçecektir. İki taraftan da daha fazla saldırı olacaktır. Onlar da gol atmak için bize saldıracak, biz de onlara saldıracağız. Biz onların kendi seyircisi önünde oynayacağız. Dolayısıyla farklı bir tarz sergileyeceğiz. Maçı alacağımıza ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

''Türkiye'den teklif geldi''

Daha önce Türkiye'den teklif geldi mi sorusuna cevap veren Dalic, "Hiç Türkiye'den teklif aldınız mı? sorusuna ise "Arkadaşça teklifler aldım, konuşmalar geçti ancak resmi olmadı. Ben şu an ki konumumdan memnunum. Bir değişiklik düşünmüyorum” yanıtını verdi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler