Zorla Forması Çıkarılan Samsunspor Taraftarından Suç Duyurusu

Akın Ungan
18.03.2023 - 13:34 | Son Güncellenme: 18.03.2023 - 13:41

Samsunspor taraftarı Abdullah Bolat, Sakaryaspor deplasmanında üzerindeki formayı zorla çıkarttırıp videoyu paylaşanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Samsunspor'un 9 Mart tarihinde deplasmanda oynadığı ve 1-0 kazandığı karşılaşma öncesinde Sakaryasporlu bazı taraftarlar, konuk ekibin taraftarı Abdullah Bolat ile yanındaki arkadaşının üzerindeki formaları zorla çıkarttırıp, o anların görüntülerini çekerek sosyal medyadan paylaştı. Olayın ardından Abdullah Bolat, Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

"Sakaryasporlu taraftarlar üzerimizdeki formaları çıkarmamızı istedi"

Abdullah Bolat, “Maç öncesi Sakarya’da yemek yemek istedik. Bunun için de caddede kendimize bir yer ararken, bazı Sakaryasporlu taraftarlar yanımıza gelerek üzerimizdeki formaları çıkarmamızı istedi" ifadelerini kullandı.

"İçlerinden biri videoya çekti, formamızı zorla çıkarttılar"

Bolat, "Biz konuşarak bu süreci sorunsuz atlatmak isterken içlerinden biri de bu anları videoya çekti. Ağır hakaretlerde bulundular. Formamızı zorla çıkarttılar. Sonra biz maçı izlemek için stada girdiğimizde videonun sosyal medyada paylaşıldığını gördük. Bu kendini bilmez birkaç taraftarın olay çıkarma isteğiydi" dedi.

İlgini Çekebilir
Sakaryaspor-Samsunspor maçı PFDK'da!
Habere Git

"Sokağa çıkmaya utandığımız bir süreç yaşadık"

Abdullah Bolat, "Sokağa çıkmaya utandığımız bir süreç yaşadık. Samsunsporlu yetkililerle de görüştük. Biz de arkadaşımla beraber o olaya maruz kalan oğluyla da görüşerek suç duyurusunda bulunma kararı aldık. Şu anda adli mercilere başvuru yaptık" şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler