13 madalyayla başladık..

05.09.2015 19:00 - Son Güncelleme -
13 madalyayla başladık..

Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'ndeki birinci gün müsabakalarında ferdi kata ve kadınlar kumitede 50, 55 ve 61 kiloda, erkeklerde 60, 67 ve 75 kilo mücadeleleri tamamlandı. 

Ferdi kata müsabakalarında erkeklerde Ali Sofuoğlu, Fransız rakibi William Geoffray'ı 5-0 yenerek altın madalya kazandı. Sabah seansında yarışan kadınlarda Dilara Bozan, erkeklerde de Emre Vefa Göktaş ve Cengizhan Koca bronz madalya sahibi oldu.

Kadınlar kumite 50 kilo finalinde ise Türk sporcular Serap Özçelik ve Bahar Erşeker karşı karşıya geldi. Maçta milli sporcu Serap Özçelik rakibini yenerek, altın madalyanın sahibi olurken, Bahar Erşeker gümüş madalyada kaldı.

Kadınlar 55 kiloda finale çıkan Büşra Tosun ve 61 kiloda Merve Çoban altın madalya elde etti. Aleyna Sezer ise 61 kiloda bronz madalyayı boynuna taktı.  

 Erkekler kumite 67 kiloda Burak Uygur şampiyon olurken, 60 kiloda Eyüp Güler ve 75 kiloda Ahmet Uygur gümüş, 67 kiloda Ali Muhammed Yılmaz ve Ömer Kemaloğlu bronz madalya kazandı.

Organizasyon, yarın yapılacak kadın ve erkek takım kata yarışları ile kadın kumitede 68,  68 kilo, erkeklerde 84,  84 kilo karşılaşmalarının ardından sona erecek.

Johan Djourou'dan Türkiye ve Antalya'ya özel tanıtım filmi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up