AjanssporAjansspor uygulamasını indir

2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası sona erdi.

İlk Yayınlanma : 28 Eyl 2020 - 12:17 / Son Güncelleme : 28 Eyl 2020 - 12:25

2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası İtalya'nın İmola şehrinde gerçekleşti. İşte şampiyonayla ilgili detaylar...

2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası sona erdi.

Orhan GÜLEK-AJANSSPOR

24-27 Eylül tarihleri arasında İtalya'nın İmola şehrinde yapılan 2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonasında Elit Erkekler yol yarışını, Fransız bisikletci Julian Alaphilippe kazandı. Deceuninck – Quick-Step takımı sürücüsü Julian Alaphilippe, yarış sonrası
"Şu an için bir şey söylemek gerçekten zor. Bugün bana gerçekten inanan tüm takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Herkes harika bir iş çıkardı.
Kariyerimde bu birincilik hayalimdi. Daha önce hiç podyuma çıkmadım. Aslında buraya çok hırsla geldim ve benim için rüya gibi bir gün" ifadelerini kullandı.

Julian Alaphilippe, 1993'te Alain Prost'tan bu yana Imola pistinde kazanan ilk Fransız oldu.

Kadınlar yol yarışında zafer Anna van der Breggen'in

2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası Elit Kadınlar yol yarışına ise Hollandalı bisikletci Anna van der Breggen ilk sırada bitirerek, yarışı kazandı. Anna van der Breggen, 2018 yol yarışında ve bu Perşembe günü Imola'da yapılan bireysel zaman denemesinde zafer kazandıktan sonra İtalya'daki Dünya Şampiyonası'nda üçüncü altın madalyasını aldı.

Anna van der Breggen, zaferinin ardından “inanılmaz” dedi. “Gerçekten zorlu bir yarıştı, başından beri savaşıyorduk. Tırmanışlar gerçekten zordu. Dördüncü turda kendimi güçlü hissettim. Yarışı zorlaştırdık ve ben yarışmaya gittim. Kendimi iyi hissettim ama gerçekten zordu. Etabın bazı düz kısımları vardı ama çok zordu. Bunu hiç beklemiyordum. Bu sezon şu ana kadar benim için oldukça iyi. "

Ne olmuştu?

2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası bu yıl eylül ayında İsviçre Aigle-Martigny’de düzenlenmesi planlanıyordu. Ancak İsviçre’de vakaların yeniden artmasıyla birlikte alınan koronavirüs önlemleri kapsamında, bin kişiden daha fazla insanı bir araya getiren sportif etkinlikler yasaklandı.Bu karardan sonra Uluslararası Bisiklet Federasyonu (UCI), şampiyona için İtalya'nın İmola şehrinde yapılmasını kararlaştırdı.