2021 Asgari ücret ne kadar olacak ve teklifler neler?

Asgari ücret artış ne kadar olacak gibi merak edenler asgari ücret hakkında araştırmalar yapmaya başladılar. 2021 asgari ücret Ocak ayında ne kadar olacak ve artacak mı diye araştırma yapanlar 2021 asgari ücret teklifleri ne kadar ve kaça çıkması bekleniliyor gibi araştırma yapmaya da devam ediyorlar. DİSK - Türk -İş - Hak-İş ve İyi Parti, CHP, MHP, AKP ne kadar teklif sundu gibi araştırmalar da devam ediyor. İşte 2021 asgari ücret teklifleri...
1 Aralık 2020 14:17- Son Güncelleme - 1 Aralık 2020 14:20
Google news abonelik

Asgari ücret artış ne kadar olacak gibi merak edenler asgari ücret hakkında araştırmalar yapmaya başladılar. 2021 asgari ücret  Ocak ayında ne kadar olacak ve artacak mı diye araştırma yapanlar 2021 asgari ücret teklifleri ne kadar ve kaça çıkması bekleniliyor gibi araştırma yapmaya da devam ediyorlar.  DİSK - Türk -İş  - Hak-İş ve İyi Parti, CHP, MHP, AKP ne kadar teklif sundu gibi araştırmalar da devam ediyor. İşte 2021 asgari ücret teklifleri...

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm yurttaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları 4 Aralık'taki ilk toplantıyla başlayacak.

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda işçileri temsil eden Türk-İş, 2018'deki asgari ücret görüşmelerinde farklı bir uygulamaya giderek komisyonun 5 kişilik işçi heyetinde kadın bir çalışana yer vermişti. Yalova Üniversitesinde özel güvenlik görevlisi olan Gülden Görmez, o yılki komisyonda yer almıştı.

Türk-İş'in bu yıl da benzer bir değişikliğe gidip işçi heyetinde engelli bir asgari ücretli çalışana yer vereceği öğrenildi.

Türk-İş Genel Başkanı Atalay'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde bir basın toplantısı düzenleyip, işçi heyetinde yer alacak üyeleri tanıtması ve asgari ücret görüşmelerindeki taleplerini dile getirmesi bekleniyor.  (AA)