4. Lig takımına kadın teknik direktör

Almanya 4. Lig Batı Grubu takımlarından Sportfreunde Lotte'de Nisan ayında teknik direktörlük görevine getirilen eski kadın futbolcu Imke Wübbenhorst, işbaşı yaptı.
19 Temmuz 2020 14:20- Son Güncelleme - 19 Temmuz 2020 14:22
Google news abonelik

Hüseyin ÖZKÖK - AJANSSPOR

Pandemi nedeniyle ara verilen Almanya 4. Lig'in daha sonra durdurulmasına karar verilirken Sportfreunde Lotte, grubunda ligi lider Rödlinghausen'e göre 4 maç eksiği ile 10'uncu sırada tamamlamıştı. Wübbenhorst verilen aranın ardından hocası ile yollarını ayıran kulübün teknik direktörlüğüne getirilirken Almanya'da erkek liglerinde en üst düzeyde görev alan ilk kadın teknik direktör oldu.

Hedefi 3. Lig'e çıkartmak

Daha önce BV Cloppenburg kadın takımı çalıştıran ve Leipzig'de yardımcı antrenör olarak da görev yapan Wübbenhorst, antrenörlük eğitimini Hennes Weissweiler Akademi'de tamamladı. Aralık 1988 doğumlu olan 32 yaşındaki teknik direktör antrenmanların başlamasından sonra yaptığı açıklamada en sevdiği şeyi tekrar yapmak çok güzel derken, hedeflerinin 3. Lig'e çıkarak profesyonel liglere adım atmak olduğunu söyledi.

En az 7 transfer istiyor

Genç teknik direktör, şu anda elinde 22,2 yaş ortalamasıyla 15 oyuncu olduğunu ve tecrübeli oyunculardan oluşan en az 7 yeni transfer yapmaları gerektiğini belirterek çok genç bir kadroyla ligden çıkmanın çok kolay olmayacağının altını çizdi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.