AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı Sona Erdi! İşte Yaşananlar...

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 07 May 2022 - 11:12 / Son Güncelleme : 07 May 2022 - 14:43

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, sarı-lacivertli camianın, yapılan tüm saldırılardan alnının akıyla güçlenerek çıkacağını ifade etti.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı, Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde başladı. Toplantıya Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yüksek Divan Kurulu Üyeleri katıldı.


Fenerbahçe’de gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar bir konuşma yaptı.

 

Camianın girdiği tüm badirelerden alnının akıyla çıktığını belirten Dündar, “Fenerbahçe’nin ruhunda, karakterinde yılgınlığa asla yer yoktur. Çok iyi biliyoruz ki bundan önce olduğu gibi bundan sonrada camiamız her türlü tahrik girişimlerine, saldırılara maruz kalacaktır. Dünkü başarılı basın toplantısında Başkanımız Ali Koç’un altını çizerek vurguladığı gibi, bu girişimde bulunacaklar şunu çok iyi bilmelidir. 

"2010-2011 şampiyonluk kupamız sorgulanmak..."

Fenerbahçe bundan böyle her türlü saldırıya karşı birlik, bütünlük içinde kararlılıkla mücadele ederek alnının akıyla güçlenerek çıkacaktır. Geçtiğimiz günlerde camiamıza karşı büyük bir provokasyon sergilenerek 2010-2011 şampiyonluk kupamız sorgulanmak istenmiş ve kulübümüzün simgesi gafillerce bir tüfek namlusunun üstüne yerleştirilerek takım otobüsümüzün azmettiricileri işaret edilmiştir. 

"Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Fenerbahçe"

Kupamız hain fetönün kumpasına uğramış, takımına moral vermek için 10 Temmuz 2011 günü en zor şartlarda Topuk Yaylası’na varan ve antrenman sahasını dolduran Fenerbahçe taraftarının alın terindedir. Şaşkınlık içinde olup bitenleri izleyen, dağılmak yerine kenetlenen futbolcuların emekleri ve gözyaşlarındadır. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Fenerbahçe. 2010-11 şampiyonluk kupamız, göğsümüze anamızın ak sütü kadar helal olan 5 yıldızı takmamızı sağlayacak şanlı 28 kupamız gibi buradadır. 2010-11 kupamız, efsane başkanımız Aziz Yıldırım'ın silinmez izlerindedir" dedi.

Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk kupası divan toplantısında

Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk kupaları divan toplantısında yer aldı. 

Fenerbahçe’nin kurulduğu günden bu yana aldığı 28 Lig Şampiyonluğu Kupası, gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’na getirildi. Sarı-lacivertlilerin 1959 yılı öncesi ve sonrasında kazandığı 28 kupalar, Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda sergilendi.

Burak Kızılhan: “Kumpas karşısındaki haklılığımız bir kez daha kanıtlanmış oldu”

Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Yeni bir dönemde bir arada olduklarını ifade eden Kızılhan, “9 Nisan 2022 tarihinde Yüksek Divan Kurulu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik. Çetin geçen yarış sonucu Uğur Dündar başkanlığa seçildi ve kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Adaylığını koyan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına değer katmak için uğraşan tüm değerli büyüklerimize kulübümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum. 

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ne kadar derin bir insan kaynağına sahip olduğunu ve Fenerbahçe için sorumluluk almaya hazır olduklarını gösterdiler. Bu noktada Vefa Küçük’e ayrı bir parantez açmak istiyorum. Vefa başkan adil yaklaşımıyla herkesin büyük saygı duyduğu bir başkan oldu. Kulübümüze yaptığı katkılarla camianın sevgi ve saygısını kazanmıştı. Her daim divanı aklı selim temsil eden bir kişi oldu. Vefa Küçük, hiç şüphesiz ki Fenerbahçe için yaptıklarıyla tarihe geçmiştir. Her daim kişiliği ve başkanlığıyla anılacaktır. Kendisine kulübümüz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


“2011’in kumpas oluşunu kabul edemeyen...”

3 Temmuz 2011’de başlayan futbolda Fenerbahçe’yi ele geçirmeye odaklı sözde şike davasında Yargıtay’ın beraat kararını onamasının ardından, 2011’in kumpas oluşunu kabul edemeyen ve 2011’de kumpasta rolü olan FETÖ üyesi polislerin haklarında mahkumiyet kararına karşı itiraz başvurusu reddedildi. Böylece ilk günden bu güne haklıyız kazanacağız dediğimiz kumpas karşısındaki haklılığımız bir kez daha kanıtlanmış oldu” diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısında İmamoğlu ayrıntısı


Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 61 numaralı Fenerbahçe forması hediye etmesiyle ilgili eleştiriyi yanıtladı.


Sarı-lacivertli kulübün Kalamış'taki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu toplantısında bir konuşma yapan kurul üyesi gazeteci Cengiz Tokgöz, kürsüde bulunan Uğur Dündar'a, "Ekrem İmamoğlu'na neden 61 numaralı forma verdiniz, neden 34 numaralı forma hediye etmediniz?" diye sordu.

"Böylece 61 numarayı Fenerbahçeli yaptık"

Bu soru üzerine söz alan Uğur Dündar, "Sayın İmamoğlu'na 61 numaralı formayı hediye ettik, yakasına da Fenerbahçe rozetini taktık. Böylece 61 numarayı Fenerbahçeli yaptık. Söylemek istediğimiz, 'Herkes bir gün Fenerbahçeli olacak.' Bunu böyle değerlendirenlere çok teşekkür ediyorum. Mesajımız budur ve geri kalanlar ayrıntılardır. Fenerbahçe, şanlı tarihine o kadar öz güvenle bakmaktadır ki ayrıntılarla uğraşmaz ve o ayrıntılar Fenerbahçe tarihine asla toz kondurmaz." diye konuştu.

Salonda tansiyon arttı

Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi Çağrı Giray Kızıltuğ'un kürsüde geçmiş Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük için kullandığı ifadeler salonu karıştırdı. Kızıltuğ, 1998 başkan seçimlerinde ve Divan Kurulu seçiminde Vefa Küçük'e oy vermediğini söyledi. Kızıltuğ, "Rahmetli Ferruh Manav'ı saygıyla anıyorum. Vefa Küçük'ün ona yaptığı uygulamaları şiddetle reddediyorum. Onu konuşturmamıştır çünkü. Hangi ruh haliyle burada oturuyor buna da şaşıyorum. Kızının ona söylediği ağır hakaretlere rağmen"  deyince salon karıştı. Hem Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar hem de Başkan Ali Koç kürsüye gelerek Kızıltuğ'a müdahale etti. 

Vefa Küçük: "Kimse Vefa Küçük'e dil uzatamaz. Birlik ve beraberliğimize kimse gölge düşüremez. Şahsıma leke sürmeye yeltenen o şahsın konuşmasını yok sayıyorum. O şahıs buradan kaça kaça gitti. O şerefsiz buradan çıkıp gitti."


Uğur Dündar: "Sayın Küçük o sözcüğü lütfen geri alın!"

Vefa Küçük: "Sayın başkan sizin talebenizle o sözcüğü geri alıyorum. Allah büyük, Vefa küçük!"

"Fenerbahçe son kaledir"

Uğur Dündar: "Biz birlik ve beraberlik içerisinde yek vücut olmalıyız. Söz verdiğimiz gibi o sözlerin hep arkasında olacağız. Fenerbahçe son kaledir, ve asla zaptedilemeyecektir."

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.


"Kelimeler boğazımda düğümlendi"

Koç, "Dünkü basın toplantısında kelimeler boğazımda düğümlendi. Kelimeler boğazımda düğümlendi, kulübün menfaati için! Çünkü devletle birçok işimiz var. Bu birçok kulüp için böyle. Belki onlar da bu yüzden sessiz kalıyor. Biz zalim insanlar değiliz, zulme de sessiz kalamayız! "Siyasete girmeyiz" dedi. 

"Fenerbahçe, siyaset üstü bir camiadır"

Evet siyasete girmeyiz. Fenerbahçe, siyaset üstü bir camiadır. Ama siyasete çekiliyoruz, siyasete karıştırılmaya çalışıyoruz. Benim dünkü kullandığım laflar herhangi bir ideoloji ya da siyasi kurumlara değildi. Fakat dün de söylediğim gibi bu durum Türkiye'mize zarar veriyor" dedi. 

Ali Koç'tan Ekrem İmamoğlu'na gönderme

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da bir göndermede bulunan Koç, "Fenerbahçe'yi dışarıdan bölmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Devleti gözüne kestirmiş bir terör örgütüyle nasıl mücadele ettiğimizi dünya biliyor. Umarım, Fenerbahçe taraftarının Sayın Ekrem İmamoğlu'na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez. Sayın İmamoğlu, Divan Başkanımız Uğur Dündar'a 61 numaralı formayı art niyetle vermedi.


"Kime ne anlatıyorsunuz?"

Bu ilden gelen insanların genelleme yapmıyorum ama enteresan özellikleri var.  A Milli Takım Teknik Direktörü (Şenol Güneş), Fenerbahçe Stadyumu’na maça bordo mavi kravatla gelir. Şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı da, bordo mavi kravatla gelir. Kime ne anlatıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

"Arda Güler sezonu kapattı"

Açıklamalarına devam eden Koç, "Yarın başıma ne gelir bilmiyorum ama susarsam da aynada kendime bakamam. 2010-2011 kupasının replikasını yaptırıp Trabzonspor'a göndermek istedim ama arkadaşlarım 'gerek yok' dedi. Nasıl transfer yapacağımı bilmiyorum, harcama limitimin ne olacağını bilmiyorum. Onların söylediği şarkıları söylerseniz, işiniz görülüyor. Söylemezseniz, düşman olursunuz. TFF'nin söylediği şarkıyı söyleyen bir başkan bulabilirsiniz ama bu şarkıyı söylemem. Şampiyonun kupası müzesinde olur. 17.45'teki antrenmanımıza katılabilirseniz bizlere çok büyük destek vermiş olursunuz. Arda Güler sezonu kapattı. Fazla antrenmandan stres sorunu oldu. 3-4 haftalık bir şey ama sezonu kapattı.


Ali Koç'tan İsmail Kartal'a teşekkür mesajı

Takımızın şu andaki durumunda en büyük pay İsmail Kartal Hocamızın. Takımımızda aile havası var. Oyuncular sahada, taraftar tribünde coşuyor. Özlediğimiz Fenerbahçe'yi görüyoruz.

 

F.Bahçe'nin yeni hocası kim olacak?

Hoca konusunda şu anda burada girmeyeceğim. Yeri ve zamanı değil ama inanın, kolay da bir karar değil. Yabancı gelsin diyenler, iki maç sonra tersini söyler. Onun için oturup en sağlıklı kararı vereceğiz. 
Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılında Fenerbahçe şampiyon olsun" şeklinde konuştu. 

Uğur Dündar, Ekremoğlu ziyareti için özür diledi

Dündar, "Ben deniz, Çanakkale tepelerinde 6-7 yaşında çocukken; o savaşın kahramanlarını dinleyerek Fenerbahçeli oldum. Benim Fenerbahçeliliğim Kuvâ-yi Milliye köklerine dayanıyor. Sayın Başkan Ekrem İmamoğlu'na 61 numaralı formayı "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacaktır" söylemiyle hediye ettim. Vermiş olduğum mesaj yanlış anlaşılmış; özür diliyorum" dedi.