9. Gökova Bisiklet Turu tamamlandı

20.05.2015 - 00:26 | Son Güncellenme: 20.05.2015 - 00:26

Muğla Bisiklet Derneği tarafından yerli ve yabancı sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen 9. Gökova Bisiklet Turu tamamlandı.

Menteşe ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan tur, Ula ilçesine bağlı Sakin Kent Akyaka Mahallesi'nde sona erdi. İngiltere, Almanya, Fransa ile Türkiye'den 350 katılımcının bulunduğu turda sporcular, 5 günde Gökova Körfezi'nin etrafından 330 kilometre pedal çevirdi.

Bisikletçiler, son gün Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi'ndeki kamp alanlarından hareket ederek Gökova Körfezi kenarından Akyaka'ya ulaştı.

Muğla Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Sevil, kazasız keyifli bir tur yaşadıklarını belirterek, "Katılımcılar Muğla'nın tüm güzelliklerini keşfetti. Parkurlar zorlayıcıydı ama bisikletçilerimiz hepsini tamamladı. Herkes burudan çok mutlu ayrılıyor" dedi.

Gökova Bisiklet Turu'nun Türkiye'nin ilk çok katılımcılı, kamplı bisiklet turu olduğunu vurgulayan Sevil, "10. yılı biraz daha değişik kutlamayı düşünüyoruz. Çünkü böyle bir turu 10 sene götürmek büyük zahmet. İnşallah önümüzdeki yıl daha fazla yabancı bisikletçinin katılımıyla daha geniş kapsamlı ve daha değişik rotalarda turumuzu yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Tur boyunca bisiklet ve kampçılık faaliyeti gerçekleştirildiğini kaydeden Sevil, şunları söyledi:
"Gökova Bisiklet Turu turizme de çok katkısı olan bir tur. Biz 5 gün boyunca çadırlarımızı hep denize sıfır mekanlarda kurduk. Bütün katılımcılar geçtiğimiz her bölgede Muğla'nın güzelliklerine hayran kaldılar. Her geçen yıl tura katılan kişi sayısı artıyor. Bir çok yabancı bisikletsever şimdiden kayıt yaptırmak istiyor. Önümüzdeki yıllarda inşallah turumuzu uluslararası bir tur haline getirmek için çalışacağız."

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler