AjanssporAjansspor uygulamasını indir

A Milli Erkek Hentbol Takımı iddialı geliyor

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 23 Ara 2021 - 17:53 / Son Güncelleme : 23 Ara 2021 - 17:57

2023 Dünya Şampiyonası Eleme Grubu maçları öncesi hazırlıklarını sürdüren A Milli Erkek Hentbol Takımı medya ile bir araya geldi.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Binası’nda düzenlenen medya gününde THF Başkanı Uğur Kılıç ve A Milli Erkek Hentbol Takımı Başantrenör Okan Halay basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Uğur Kılıç, “Çok zor bir periyot bizi bekliyor. 17 günde 6 maçlık bir periyot var ama ben onlara inanıyorum inşallah bu dönemi 6’da 6 ile tamamlayacağız” dedi.     

 6’da 6 ile tamamlayacağız

Kılıç, “Bu dinamizm ve konsantrasyonumuzu takımımıza da yansıttığımıza inanıyorum. 2-3 gündür milli takımla beraberiz, kampa bizzat katılmak istedim. Sporcularla da konuşma fırsatım oldu. Biz de kendi tecrübelerimizi onlardan beklentilerimizi aktarıyoruz. Hepsinin gözünde başarı için yanan ışık var. Hepsinden çok umutluyuz. Çok zor bir periyot bizi bekliyor. Onlar da kapasitelerinin son noktasına kadar mücadele ediyor, antrenman yapıyorlar. 17 günde 6 maçlık bir periyot var ama ben onlara inanıyorum inşallah bu dönemi 6’da 6 ile tamamlayacağız” diye konuştu.

Belçika maçına kadar hazır olacağız

A Milli Erkek Hentbol Takımı Başantrenörü Okan Halay, 'federasyonumuzda yeni bir yapılanma, yeni heyecanlar var' diyerek, “Çok istekli, arzulu bir yönetim var. Takım bunun bilincinde, şimdi Romanya’da bir özel turnuvaya katılacağız 2023 Dünya Kupası Elemeleri öncesinde. Bu turnuvada iki tane maç yapacağız. Takımın son form durumunu birazcık daha göreceğiz. Gördükten sonra eksikler varsa eksikleri tamamlayıp 5 Ocak’ta Belçika maçına en iyi şekilde hazırlanmaya devam edeceğiz. Öncelikli hedefimiz kısa vadede şu süreci çabuk bir şekilde atlatabilmek. Çünkü başkanımız göreve geleli 3-40 gün oldu. 30-40 gün içerisinde hemen bir yeni yapılanma, yeni bir vizyon belirledi. Bu vizyon belirtisinde de bizler şu anda görevdeyiz, layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Altyapılarla ilgili çalışmalar çok daha hızlı bir şekilde gelişecek. Orta ve uzun vadede çok daha farklı planlar ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.