A Milli Takım'a Muratpaşa damgası

17.03.2018 - 11:18 | Son Güncellenme: 17.03.2018 - 11:18

Muratpaşa Belediyespor, kadın hentbolda milli takımlara en çok sporcu gönderen kulüp oldu. Paşanın Meleklerinin antrenörü Birol Ünsal da A Milli Takım hocası olarak görev alırken 10 oyuncu gelecek hafta oynanacak milli maçlarda forma kovalayacak. 

Hentbolda hem Süper hem de Süper Gençler liginde şampiyonluğa koşan Paşanın Melekleri, milli takımlara damga vurdu. Şubat ayı sonunda A Milli Kadın Hentbol Takımının başantrenörlük görevine Paşanın Meleklerinin deneyimli hocası Birol Ünsal getirilirken millilerin 22 ve 25 Mart’ta, Avrupa Kadınlar Hentbol Şampiyonası grup müsabakalarında Litvanya’ya karşı oynayacağı maçların aday kadroları da belli oldu. 
Açıklanan 23 kişilik aday kadroya Muratpaşa Belediyespor’dan 6 oyuncu davet edildi. Sevilay İmamoğlu Öcal, Merve Durdu, Yasemin Şahin, Yeliz Özel, Gülsüm Güleçyüz ve Ceren Coşkun Milli Takım’a çağrılan oyuncular oldu. 

Genç Milli Kadın Hentbol Takımının, U20 Dünya Kadınlar Hentbol Şampiyonası 6’ncı grupta oynayacağı Faroe Adaları ve Sloenya maçları için açıklanan aday kadrosunda Muratpaşa Belediyespor’dan 4 oyuncu çağrıldı. 26 oyuncunun yer aldığı aday kadroda en fazla oyuncu gönderen kulüp olan Muratpaşa’dan Döne Gül Bozdoğan, Ecem Birben, Cansu Akalın ve Büşra Erdoğdu forma kovalayacak. 

Senin için hazırladığımız haberler