• Diğerleri

ABD'den Brezilya kararı

ABD, koronavirüsün (Covid-19) Latin Amerika'daki merkez üssü olan Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı. Brezilya'da vaka sayısı kaç oldu? Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany neler dedi?
25 Mayıs 2020 01:12- Son Güncelleme - 25 Mayıs 2020 01:12
Google news abonelik
ABD'den Brezilya kararı

ABD, koronavirüsün (Covid-19) Latin Amerika'daki merkez üssü olan Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Brezilya'dan ABD'ye girişlerin askıya alınmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı ve "Başkan (Donald Trump) bugün, son 14 gündür Brezilya'da bulunan yabancı kişilerin ABD'ye girişlerini askıya alarak ülkemizi korumak için kararlı bir adım attı." ifadesini kullandı.

Brezilya'daki vaka sayısının 310 bini geçtiğini hatırlatan McEnany, Brezilya'nın dünyada en fazla vakaya ev sahipliği yapan ülkeler arasında olduğunu vurguladı.

Brezilya'dan ABD'ye gelmek isteyen kişilerin ülkedeki salgını daha da artırmasından endişe ettiklerini aktaran Beyaz Saray Sözcüsü, söz konusu seyahat kısıtlamasından ABD vatandaşlarının etkilenmeyeceğini ve iki ülke arasındaki ticaretin devam edeceğini belirtti.

Pierre-Emerick Aubameyang - En Güzel 5 Gol | Premier League (2017/18 - 2019/20)