AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Cengiz yönetimden ibra hamlesi: Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay...

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 12 Eki 2021 - 10:29 / Son Güncelleme : 12 Eki 2021 - 10:39

Son dakika spor haberleri... Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetimde yer alan Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay, kongrede ibra edilmek için harekete geçti.

Galatasaray'da Cengiz yönetimden ibra hamlesi: Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay...

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'da daha önce pandemi nedeniyle gerçekleşemeyen mali genel kurullar bu hafta sonu yapılacağı için, eski yönetim ibra edilmek adına harekete geçti. 

Albayrak ve Günay, üyelerden katılım istedi

Milliyet'in aktardığı habere göre eski yönetim, daha önce olduğu gibi yine ibra olamayacaklarını düşünerek çalışma başlattı. Mustafa Cengiz yönetiminde ikinci başkanlık yapan Abdurahim Albayrak ile Yusuf Günay, kendilerine yakın gördükleri üyeleri arayarak veya yüz yüze görüşerek kongreye katılım sağlamalarını istedi.   

Kongre hafta sonu yapılacak

16-17 Ekim’de Mustafa Cengiz dönemine ait 2019 ve 2020 yılları mali ve idari yönden oylanacak. Kongre Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda gerçekleşecek. 

Cengiz yönetimi ibra edilmedi, mahkeme kararı iptal etti

Galatasaray'ın 2019 yılında yapılan genel kurulunda Mustafa Cengiz yönetiminin iki dönem faaliyetleri üyelerin ibrasına sunulmuş, Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, yönetsel yönden 358 oyla ibra edilmemişti. O dönem açıklama yapan ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, ''Bunu hak etmedik'' demiş ve konu mahkemeye taşınmıştı. 1.5 yıl süren davada  yönetim hakkında alınan idari ibrasızlık kararı iptal edildi.