Ahmet Akpınar: Tahkim, Arda Turan'ın cezasını indirirse...

10 Mayıs 2018 18:47- Son Güncelleme - 10 Mayıs 2018 18:47
Google news abonelik
Ahmet Akpınar: Tahkim, Arda Turan'ın cezasını indirirse...

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu Eski Başkan Vekili Ahmet Akpınar, Başakşehir forması giyen Arda Turan’a verilen 16 maçlık ceza hakkında konuştu. Verilen cezanın doğru olduğunu belirten Akpınar, “Eğer Tahkim Kurulu Arda Turan’ın cezasında indirime giderse büyük hata eder” ifadelerini kullandı.

Radyospor programcısı ve Ajansspor editörü Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Ahmet Akpınar’ın açıklamaları şu şekilde;

“Arda Turan'a verilen ceza kararı doğru, görmezden gelinemez”

Arda Turan’a verilen cezayı normal karşılıyorum. PFDK olması gerekeni yaptı. Arda Turan çok fazla şımardı. Yardımcı hakeme müdahalesi var, hakareti var ve orta hakeme hareketi var. Özellikle genç oyunculara bu cezanın örnek olması gerekiyor. Böyle bir durumu görmezden gelirseniz olmaz. Başkaları da aynı hareketleri yapar. Cezayı çok doğal buluyorum.

“Tahkim cezayı indirirse büyük hata eder”

Medipol Başakşehir yasal hakkını kullanıp itirazda bulunabilir. Ancak; Tahkim Kurulu bu cezada bir indirim yaparsa büyük hata eder. Arda Turan’ın yaptığı “hadi bu sefer idare edelim” diyebilecek bir hareket de değil. Zaten ortada kurulların verdiği bir sürü yanlış karar var. Bu cezanın indirilmemesi gerektiği kanaatindeyim. En azından bir doğru iş yaparak hataları tolere etmeleri lazım.