• Diğerleri

Çebi: Caner'in menajeri çok lüzumsuz konuşuyor

3 Temmuz 2020 14:28- Son Güncelleme - 3 Temmuz 2020 14:56
Google news abonelik

Beşiktaş Jimnastk Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Radyospor'da gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çebi, altyapının başına kimi getirecek? Sergen Yalçın'la arası nasıl? Yardım kampanyası nasıl gidiyor? Gökhan Gönül, Caner Erkin, Cisse ve N'Sakala hakkında neler söyledi? takımın geleceği hakkında ne düşünüyor? İşte detaylar...

Ahmet Nur Çebi, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

"Beşiktaş için hayırlı olsun"

Çebi sözlerine, "Stadımızda böyle bir söylentimiz var, tezahuratını da yapıyorlar. Oradan buraya taşıdık kampanya adını. Beşiktaş'a hizmet etmeye başladığımız günden beri böyle sesleniyoruz. Göreve gelmemiz gerekiyordu. Diğer arkadaşlarımız için seçim hakkımızı kullandık. Beşiktaş için hayırlı olsun" dedi.

"Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz"

"Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz"

Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'ne gitmek olduğunu vurgulayan Çebi, "Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Ligin başka anlamı kalmadı bizim için. 1 de kıymetli 5 de kıymetli. Gelmeye devam ediyor. Biraz daha hızlansak dediğim oluyor tabii. Sanki biraz daha güçlenmemiz ve artırmamız gerekiyor. SMS'leri değil sadece. Buradan iş adamlarımıza seslenmek istiyorum, ihtiyacımız var hepsine. Dolayısıyla imkanı olan iş arkadaşlarımızın bize katkı vermelerini bekliyoruz. Rahmi Koç'la ve diğerleriyle görüşüyorum. Ama virüsten dolayı telefonla görüşmeyi tercih ediyorum. Rahmi Bey bize her zaman iyi yaklaşmıştır. Camia büyüğümüz, kendisine teşekkür ediyorum.

"Eski başkanlardan arayan olmadı"

Beşiktaş seviliyor. İnsanlar 'Ben Fenerbahçeliyim, Galatasaraylıyım ama ikinci takımım Beşiktaş' diyor. Hepsine teşekkür ediyoruz. Beşiktaşlı duruşumuz var. O da seviliyor spor camiası tarafından.Eski başkanlardan bana gelen bir telefon veya mesaj olmadı. Ancak döneceklerini tahmin ediyorum." şeklinde konuştu.

'Size ihtiyacımız yok' diyebiliriz

beIN Sports'un indirim talebini değerlendiren Çebi, "Herkes birbirinden zor süreçte destek bekliyor. beIN Sports'un da bizden destek beklemesini anlayışla karşılıyorum. Ancak tadında ve ayarında olması lazım. Taleplerinde bir gerekçe olmaları lazım. Onun dışında ne biz onlara 'size ihtiyacımız yok' diyebiliriz ne onlar bize diyebilir. Birbirimize destek olmak zorundayız. Ben devam edeceklerini düşünüyorum. Ancak bizim her zaman ikinci bir alternatif yaratmamız gerekiyor. En azından rekabet de olmuş olur" açıklamasını yaptı.

"Sergen Hocayla bizim aramızda hiçbir sıkıntı yok"

"Sergen Hocayla bizim aramızda hiçbir sıkıntı yok"

Son zamanlarda Sergen Hoca'yla aramızda fikir ayrılığı olduğuna dair yayınların yapıldığını belirten Çebi, "Bazıları yanlış biliyor olabilir ama bazıları da kasıtlı olarak kamuoyunu yanlış yönlendiriyor. Hocayla bizim aramızda hiçbir sıkıntı yok. Biz hocayla oturup konuştuğumuzda kendisiyle çok açık ve net şekilde konuştuk. 'Ben de altyapıdan geliyorum. Gereğini yapmak hepimizin vazifesi' diyen bir hocamız. Takdir hocanındır, ben karışmamam. Ancak ve ancak ekonomik gerçekler var, bunu da zaten kendisi biliyor. Altyapıdan oyuncularımızın yetiştirildiği bir düzen istiyoruz ve bunu hocamız da istiyor. Altyapımızın başına da Beşiktaş'ın efsanelerinden bir ismi getireceğiz. İsmi yakında paylaşacağız" dedi. 

Ajansspor altyapının başına geçecek ismi daha önce duyurmuştu! Haberi okumak için tıkla...

"Ersin'in önü kapansın istemiyorum"

Altyapıda oynamayan oyuncunun Beşiktaş'ta işi olmaz ile sözlerine devam eden Çebi, "Altyapıda oynayaman oyuncunun Beşiktaş'ta işi olmaz. Hocamız bunu söylemek istiyor. Altyapıdan gelen her oyuncuyu oynatmak zorunda değilim diyor. Altyapıdan gelen bir kalecimiz varken önüne 30 yaşında bir kaleci getirirsek o çocuk oynayabilir mi? Neden önünü kapatıyoruz bu çocukların. Scout ekibi diyorlar. Bizim her yerden oyuncu bulmamız gerekiyor. Bunların bir kısmını yapacaksınız ama bir kısmı da tabii ki ağabeyleri olacak. Kreatif oyuncular olacak. Aynısını Sergen Hoca da söylüyor. Herhangi bir şekilde fikir ayrılığımız söz konusu değil. Hocam da ben de Ersin'in önü kapansın istemiyorum. Ben takımı hocama teslim ettim, o yapacak. Kalkıp farklı bir şey söylerse biz ona da saygı duymak zorundayız tabii ki" ifadelerini kullandı.

"Bu kulüp bu paraları kaldıramaz"

Maaş ve oyuncuların geleceği hakkında konuşan Çebi, "Bu ücretlerle çok zorlanıyoruz. Ancak gönlümüz oyuncularımızın hepsiyle yürümekten yana. Onlara maaş konusunu söyledik, umarım anlayış gösterirler. Ljajic çok iyi bir çocuk. Şimdi ben bu çocukla neden yürümek istemeyeyim? Ama 3 milyon 750 bin Euro maaş. Bu kulüp bu paraları kaldıramaz. Caner'in menajeri zaten fuzuli konuşan bir arkadaş, gereksiz yere çok konuşuyor. Ama o kendine göre futbolcusunu koruyor ben de oyuncumu koruyorum. Ona da saygı duyuyorum" dedi.

Caner Erkin ve Gökhan Gönül takımda kalacak mı?

Caner Erkin ve Gökhan Gönül takımda kalacak mı?

Caner ve Gökhan'ın durumunu değerlendiren Çebi, "Caner'le oturup konuşacağız, şartlarımızı kabul ederse kalabilir. Olmazsa yollarımızı ayıracağız. Aynı şekilde Gökhan Gönül'le de görüşüyoruz. Onlar bir şey istiyor, biz bir şey istiyoruz. Herkes kendi ekonomisine göre bir şey istiyor" diye konuştu.

"N'Sakala ve Papiss Cisse ile ilgili şu anda bir gelişme yok"

N'Sakala ve Papiss Cisse iddiaları hakkında konuşan Çebi, "N'Sakala ve Papiss Cisse ile ilgili şu anda bir gelişme yok. Ama serbest olan birçok futbolcuyla görüşüyoruz. N'Sakala da bunlardan biri olabilir. Ama önceliği Alanyaspor'dadır. Onlar da elini çabuk tutsunlar. Yarın öbür gün anlaşırsak kimse birbirine gönül koymasın. Bunu sadece N'Sakala için söylemiyorum genel söylüyorum. Çünkü Alanyaspor Başkanı'nın geçtiğimiz günlerde yanlış bir söylemi oldu. Futbolcuları ellerinin altında. Oturup anlaşsınlar. Şu an anlaştığımız bir oyuncu yok. Lisans yönetmeliğine göre şu an bizim transfer yapma hakkımız yok. Bizde gidenler olmasına rağmen mevcut haklar transfere yetmiyor. Ya arkadaşlar maaşlarını düşürecekler ya da yollarımız ayrılacak. Bu işin içinden başka türlü çıkamayız" dedi.

"Sağlık Bakanlığını dinlemek istiyoruz"

Son olarak ertelenen mali genel kurul ile ilgili konuşan Çebi, "Ertelenen mali genel kurulu nasıl yapacağımızı bilemiyoruz. Bunları bakanlıklarla görüşüyoruz. Çünkü bizim 17 binden fazla genel kurul üyemiz var. Matematiksel olarak hepsi gelebilir. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda hangi salonda bunu yapabiliriz. Bunları düşünmek zorundayız. Atlayıp oraya gelecekler, Allah korusun bir tane virüs olsa koca camia kırılır geçer. Sağlık Bakanlığını dinlemek istiyoruz. Denetleme devam ediyor. Denetleme bittiği zaman mali genel kurulda okuyacağız ve bilgi vereceğiz" diyerek sözlerini tamamladı. 

Ahmet Nur Çebi'den Radyospor'a özel açıklamalar

Ahmet Nur Çebi'den Radyospor'a özel açıklamalar

Güvenlik kamerası bu kez gol sevincini çekti