Alaçatı'da heyecan başladı!

17.08.2015 08:08 - Son Güncelleme -
Alaçatı'da heyecan başladı!

Windsurf alanında dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarının Türkiye ayağı Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, 17 Ağustos’ta Alaçatı’da başladı.

22 Ağustos’ta final yarışlarıyla tamamlanacak kupada, dünya klasmanının lider sporcuları #rüzgaraşkına rekabet ediyor. Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’na 30 ülkeden 64’ü erkek, 30’u kadın toplam 94 sporcu katılıyor.

Erkeklerde Türkiye’yi Enes YılmazerErkan MorganPoyraz AkayErtuğrul İçingirTayfun OnurSinan GerzileSerdar VarolOrkan EryıldırımBora Kozanoğlu, Atakan Sönmez ve ikiz kardeşler Kaan ile Berk Kayın temsil ederken, Kadınlarda PWA 2015 sıralamasının ilk 5’inde yer alan Lena ErdilFulya Ünlü ve Çağla Kubat’ın yanı sıra Melek ToramanNimet TulumenAlara Baykentİrem Şenel, Burce Vardarlı, Deniz Demirasal, Lara Sedele ve Nazan Ürenli yarışıyor. 

Slalom kategorisinde dünyanın en ünlü sporcuları da Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası ile Türkiye’de ağırlanıyor. PWA’nın sıralamasına göre Erkekler Slalom’da dünyanın en iyi 5 sporcusu Fransız Antoine Albeau, Pierre Mortefon, Cyril Moussilmani, İngiliz Ross Williams ve İtalyan Matteo Lachino Alaçatı’da mutlaka izlenmesi gereken sporcular arasında yer alıyor.

1 Mayıs’ta Kore’de başlayan PWA Windsurf Dünya Kupası slalom yarışları bu yıl Erkekler kategorisinde 6, Kadınlar kategorisinde 3 ayaktan oluşuyor. Kupanın Erkekler kategorisinde 4., Kadınlar kategorisinde 2. ayak slalom yarışları Alaçatı’da gerçekleşiyor. 30 ülkeden gelen toplam 94 sporcu kupanın Alaçatı ayağında 55.000 Euro’luk büyük ödül için mücadele ediyor.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası yarışları ile izleyiciler, Alaçatı’da sporcuların mücadelesine ortak olurken festival alanında gerçekleşen dans yarışması, canlı langırt gibi pek çok aktiviteyle eğlenceli zamanlar geçirecek. Ödül töreninin yapılacağı 22 Ağustos Cumartesi günü gazeteci-yazar Oben Budak’ın DJ kabinine geçtiği Pegasus Airlines Surf & Dance Party de Alaçatı’da sörfseverlere keyifli anlar yaşatacak.

Pegasus, bu yıl da en hızlıları ödüllendirecek

 Pegasus 2 yıl önce başlattığı ve kupaya ayrı bir heyecan katan “Pegasus Özel Hız Ödülü”nü bu yıl da vermeye devam ediyor.

Sporcular, önceki yıllarda olduğu gibi final yarışlarında kollarına takılan GPS cihazlarıyla yarışıyor. Yarışlar sonucunda, GPS cihazlarından alınan sonuçlar ile Alaçatı’nın en hızlı Kadın ve Erkek windsurfçüsü belirleniyor.

En yüksek hıza ulaşan iki sporcu, Pegasus tarafından 1000’er Euro ile ödüllendiriliyor. Pegasus’un Özel Hız Ödülü’nü geçtiğimiz yıl erkeklerde 68.5 km hıza ulaşan Fransız Cedric Bordes, Kadınlarda ise 61.8 km hızla Arubalı Sara Quita Offringa kazanmıştı. 

 

Mesut Özil, Welbeck'e "Zonguldaklıyım" dedirtti!

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up