Alexe: "Lig çok sert.."

05.09.2015 19:15 - Son Güncelleme -
Alexe: "Lig çok sert.."

Marius Alexe, iyi bir kulübe geldiğini söyleyerek, "Aşağı yukarı bir ay oldu buraya geleli. Bu süreçte açıkçası kendimden memnunum. Tabi çok olmasa da antrenmanda kendimi geliştirerek adaptasyonumu atlatmak için çok çalışıyorum. Ama şuan için bir sıkıntım, şikayetim yok" dedi.

"PTT 1. LİG ÇOK SERT BİR LİG"
Ligi de değerlendiren Alexe, "Burası benim için yeni bir tecrübe. Lig gerçekten çok zor bir lig. Mücadeleye, kavgaya dayalı bir lig. Ama benim açımdan bu bir avantaj, çünkü daha çok mücadele etmek zorunda kalacağım kendimi geliştirebilmek için. O yüzden de ligden ben memnunum açıkçası" ifadelerini kullandı.

"YENİ GELEN ARKADAŞLARIM BANA AVANTAJ"
Takıma yeni katılan diğer Rumen oyuncu için de konuşan Alexe, "Tabi ki benim için de diğer iki arkadaşım için de bir avantaj. Çünkü ülkeden tanımadığınız bir yere geliyorsunuz bu arkadaşlarınız yanınızda oluyor. Ama asıl olan sahadaki uyum. Onu da ortaya çıkarabilirsek inşallah güzel şeyler olacak" dedi.

"SAHA İÇERSİNDE ARKADAŞLARIM BANA YARDIMCI OLUYOR"
Saha içindeki uyumu da değerlendiren Alexe, "Takım yeni bir takım. 24-25 tane yeni oyuncumuz var. Bildiğiniz gibi geçen sezondan hiç oyuncu kalmadı. Uyum süreci var doğru söylemek gerekirse. Hiçbir oyuncu birbirini tanımıyor. Ama ben büyük ihtimalle bir ay sonrasında bu takımın çok iyi işler yapacağına inanıyorum. Çünkü gerçekten çok kaliteli bir takımız, çok kaliteli oyuncularımız var. Bunu da zamanla aşacağız inşallah" diye konuştu.

"3 PUAN ALMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ"
Malatyaspor maçı için de konuşan Alexe, "Kendi evimizde oynadığımız maçları her zaman çok severim. Stadyumumuz ve zemini çok güzel. Tabi taraftarlarımızın stadı doldurup bizleri desteklemesini bekliyoruz" dedi.

"İNŞALLAH MİLLİLER HOLLANDAYI YENER"
Son olarak Türk Milli Takımı için konuşan Rumen oyuncu, "İnşallah Hollanda'yı yenerler. Ben Türkiye'de ekmek yiyorum, Türkiye'de ekmek paramı kazanıyorum. Türkiye'nin guruplardan çıkmasını istiyorum. Letonya maçında son dakikada yenen bir talihsiz bir gol var. Futbolda böyle talihsizlikler oluyor. Yeri geliyor biz de atıyoruz son dakika goller. Ben gönlümden Türkiye'nin Hollanda yı yenmesi" dedi.

ÖZEL RÖPORTAJ: CENGİZ TOPUZ/AJANSSPOR/KARABÜK

Minik teknik direktör sosyal medyanın gündemi oldu

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up