Ali Koç: "2 banka ile anlaştık ama..."

12 Ocak 2020 17:19- Son Güncelleme - 12 Ocak 2020 17:19
Google news abonelik
Ali Koç: "2 banka ile anlaştık ama..."

Süper Lig takımlarıdan Fenerbahçe'de başkan Ali Koç, basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında TFF'nin belirlediği harcama limiti aştıklarını söyleyen Ali Koç, 2 bankayla anlaşma yaptıklarını söyledi.

Kadrosuna Falette'i katan sarı-lacivertli takımın bir sonraki hamlesi merak ediliyor. Ancak Fenerbahçe'nin transfer yapabilmesi için harcama limitini de artırması gerekiyor. Sarı-lacivertli takımın başkanı Ali Koç bugün yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe'nin durumu basına sızdırılıyor, bu arkadaşlar bizden açıklama istiyor ve biz de böyle öğreniyoruz. Birebir aynı başvuruyu iki daha büyük bankayla yaptık, verdik, birebir aynı. Şimdi tereddüt ediliyor. Bu yüzden daha fazla kamuoyu baskısı yaratılsın diye içeriden dışarıya bilgiler veriliyor" dedi.

Öte yandan Fenerbahçe, Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmaya imza atmamıştı.

Fenerbahçe Bankalar Birliği ile olan anlaşmayı neden imzalamadı?

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Koç, ""Biz neden yapılandırmayı imzalamıyoruz? Çünkü; 250 milyon Fenerbahçe'nin hiçbir borcunu karşılamıyor. Vadeyi 10 yıl yapalım diyoruz, 'Talimat 5 yıl' diyorlar. İmzalayan kulüpler memnun mu? Benim konuştuğum sadece bir takım memnun. Hatta bir konuşmada Mustafa Cengiz bana dönüp, 'Sizin durum nasıl? Sizden haber bekliyoruz' dedi. Bu ne demek? Yani Fenerbahçe imzalarsa diğer kulüpler de imzalar" açıklamasında bulundu. (AJANSSPOR)