AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ali Koç 661 milyon Euro'nun açıklamasını yapacak!

İlk Yayınlanma : 20 Tem 2018 - 21:23 / Son Güncelleme : 20 Tem 2018 - 21:23

Sarı lacivertli takımda bundan böyle futbolla ilgili her olayda adres, Comolli. Bunun ilk örneğini İsviçre kampında gördük. Kamp süresince bir tek yönetici bile gelmedi. Tüm yetki Comolli’deydi.

Sarı lacivertli takımda bundan böyle futbolla ilgili her olayda adres, Comolli. Bunun ilk örneğini İsviçre kampında gördük. Kamp süresince bir tek yönetici bile gelmedi. Tüm yetki Comolli’deydi.

Fenerbahçe, İsviçre kampını önceki akşam yaptığı Fulham maçıyla tamamladı. Kamp boyunca İstanbul’dan bir tek yönetici bile takımı ziyaret etmedi. Başkan Ali Koç daha göreve gelmeden söylediği gibi işleri profesyonellere devretmiş durumda. Sportif direktör Adrien Comolli bu rolü daha önceki tecrübeleri nedeniyle kolayca benimsedi.

Kampta onu en çok kızdıran şey problemlerin kendi dışında çözülmeye çalışılması oldu. Her konunun kendisinde toplanmasını ve çözümü birlikte aramayı istiyor. Bunu da herkese anlatmış durumda. Yani Samandıra’da futbolun merkezi, sadece transferlerde değil, yaşanabilecek her türlü sıkıntıda Comolli olacak.

KOÇ NELER AÇIKLAYACAK?

Comolli, önceki günkü basın toplantısında başkan Ali Koç’un 24 Temmuz’da FB TV’de önemli açıklamalar yapacağını söyledi. Bu sözlerin ardından dün sosyal medyada F.Bahçe’nin gerçek borcunun 661 milyon Euro olduğu iddiası yayıldı. Ali Koç’un 24 Temmuz’daki konuşmasında bu konuyu gündeme getirip getirmeyeceği merak konusu. Çünkü Koç’un eski yönetim aleyhine herhangi bir söz söylenmemesi ve konuşulmaması talimatını tüm yöneticilere verdiği biliniyor. Bu konuşmada da benim beklentim eski yönetimi çok fazla suçlamadan kulübün durumunu net bir şekilde ortaya koyması. Bu konuşmanın ardından 28 Temmuz’daki Divan Kurulu toplantısı çok daha önemli bir hale gelecek.

EKİCİ'NİN SAKATLIĞI MI VAR?

Mehmet Ekici’den F.Bahçe taraftarının beklentileri çok büyük. Tecrübeli oyuncu geçen sezon futbolundan çok sakatlıkları ile gündeme geldi. Ancak bu yıl durum farklı. Hazırlık kampında iyi ve güçlü bir şekilde antrenmanlara çıktı. Cocu’nun, ‘En küçük bir ağrısı olan antrenmana çıkmasın’ diyerek futbolcuyu son 2 gün dinlendirip maçta da oynatmaması ‘Ekici yine mi sakatlandı?’ sorusunu gündeme getirdi. Bu durumdan rahatsız olan Ekici hem antrenmanlara çıkmak istedi hem de Fulham maçında oynamak istedi. Ancak Cocu bu isteği geri çevirdi. Ekici geçen sezon olduğu gibi duygusal davranıp ağrılarla antrenmana çıkmamalı. Bunu yaparsa bu sezon da onun için hayal kırıklığı olabilir.

BİLETLER ŞİMDİDEN YOK SATIYOR

Fenerbahçe şu ana kadar 35 bin kombine sattı. Yarın oynanacak Feyenoord maçında sadece Fenerium Üst ve Alt tribünleri için bilet bastırıldı. Bu durumda kombine alacak durumda olamayıp maçlara gitmek isteyen taraftarlar için büyük zorluklar oluşuyor. Sarı lacivertli yönetimin en kısa zamanda kombinelilerin gelmeyecekleri maçları kulübe devretmelerini ve bu biletleri yeniden satma konusunu gündeme getirmeleri gerekiyor.

SOSYAL MEDYA KABUSU

Spor kulüplerinin en büyük kâbusu sosyal medya. Özellikle Fenerbahçe bu konudan muzdarip. Futbolcuların çoğu sosyal medyada aşağılanıyor, değersizleşiyor. Kulüpler bu konuya bir çözüm bulmalı. Futbolculara sosyal medya danışmanları ile çalışmaları zorunlu hale getirilmeli. Taraftar ile bağ oluşturabilecekleri şeyler yapılmalı.

KAMPIN EN'LERİ

EN SOĞUKKANLI: Phillip Cocu

Her zaman sakin kalıyor. Çok zor sinirleniyor.

EN KARIZMATİK: Volkan Demirel

Kampta Cocu ona büyük önem verdi. Maçlarda taraftarın ilgi odağıydı

EN YETENEKLİ: Ferdi

Gelir gelmez yeteneğini gösterdi. Topla ilişkisi mükemmel. Yıldız adayı.