Ali Koç'tan flaş Aziz Yıldırım ve Ersun Yanal sözleri!

19 Mart 2018 20:36- Son Güncelleme - 19 Mart 2018 20:36
Google news abonelik

Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Ali Koç, WOW İstanbul Hotels & Convention Center'da sarı lacivertli kongre üylerine seslendi. Koç, birçok konu hakkında çarpıcı açıklamalar yaparken, " Tek projemiz var; Fenerbahçe'yi şahlandırarak ait olduğu yere getirmek" dedi.

"Bu kadarını beklemiyordum..."

"Bu kadarını beklemiyordum..."

Ben çok konuşma yaptım. Çok kalabalıklara konuştum. Şu anda 4.600 kişi olduğu söyleniyor. İlk kez bu kadar kalabalığa konuşuyorum. Bu kadarını beklemiyordum. Bu çalışma için ne kadar uğraşıldığını biliyordum. Geçen hafta komitenin çalıştığı otele gittik ve komitenin çalışmasını gördük. Amatör ruhla ve profesyonelce çalışılıyor. Bu kadar olacağını beklemiyordum. Kampanyamızın mihenk taşı bu toplantıdır. Tarihimizde ilk defa böyle bir toplantıyla karşı karşıyayız. Burada söz almak, büyük bir onur ve gurur. Her şeyden önemlisi tarihimize yön verecek sizlerin bu davranışı parayla satın alınamayacak bir mutluluk.

"Şampiyonluğu son haftaya kadar..."

"Şampiyonluğu son haftaya kadar..."

Afrin'deki şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize şifa diliyorum. İnanıyorum ki en kısa zamanda mutlu şekilde vatanlarına dönerler. Şampiyonluğu son haftaya kadar kovalayacağımız inanıyorum. Fenerbahçe'nin olduğu yerde her zaman umut vardır. Taraftarımız itici güç olmalı.

"Hep beraber omuz omuza vererek..."

"Hep beraber omuz omuza vererek..."

Hep beraber omuz omuza vererek her şeyi başarabiliriz. Göreve geldiğimizde 4 haziran tarihinde ortaya çıkartmak istediğimiz Fenerbahçe; şeffaf, ayakları yere basan özgür Fenerbahçe, 1907'den beri ilkelerini taşıyan bir Fenerbahçe, her şeyden önemlisi eleştiriye açık, demokratik bir Fenerbahçe. Görüşleri ne olursa olsun Fenerbahçeli olan insanların omuz omuza yürüdüğü bir Fenerbahçe hayal edebilen bir Fenerbahçe. Her mesleğe hitap eden bir Fenerbahçe. Taşları yeniden tek tek itmeye ihtiyacımız var. Bu noktalara gelinmesi zaman alacaktır.

"Sözünü verdiğim her şeyi yapacağız..."

"Sözünü verdiğim her şeyi yapacağız..."

Benim için yepyeni bir tecrübe bu. Hatalar yaparak da tecrübe kazanıyoruz. Bana soruyorlar, 'Projeleriniz nelerdir?' diye. Düşünüyorum bana anlatılan projeleri. Soranlara söylüyorum. Seçim kazanmak için söylenen proje beklemeyin. Tek projemiz var. Fenerbahçe'yi şahlandırarak ait olduğu yere getirmek. Bu konuda ben ve arkadaşlarım sözünü verdiğim her şeyi yapacağız. Seçim öncesi benim için ne kadar değerliyseniz seçim sonrasında da değerlisiniz.

"Mali sorunlarımız için camiada seferberlik..."

"Mali sorunlarımız için camiada seferberlik..."

Mali sorunlarımız için camiada seferberlik ilan edeceğiz. 4 haziranda ilk işimiz hatırı sayılır sermaye katmak. Kulübümüzde şu anda resmi görevimiz olmadığı için bunu yapamıyoruz. Bu konuda başvuruda bulunacağız. Bu süre 45-60 gün arasında değişiyor. (Salonda; Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon)

"Fenerbahçe'nin artık popülist söylemlerle kaybedecek vakti yok"

"Fenerbahçe'nin artık popülist söylemlerle kaybedecek vakti yok"

Kulübümüzün hiçbir şubesinin sponsor sorunu olmayacak şekilde planlarımızı yapıyoruz. Bu durumda sizlerinde elini cebine koymasını bekleyebiliriz. Kulübümüzün kasasının dolmasında sizlere de ihtiyacımız var. Herkesin kendi imkanlarında destek olmasını bekleyeceğiz. Fenerbahçe'de ne kadar kongre sayısı artarsa o kadar bağımsızlığı artar. En büyük motivasyon kaynağımız sizlersiniz. Faiz oranlarını azaltarak borçlanma yükünü azaltacağız. Görev süremiz boyuncu borçlarımızı şeffaf ve olduğu gibi camiamızla paylaşacağız. Bu camianın asıl sahibi sizlersiniz. Fenerbahçe'nin artık popülist söylemlerle kaybedecek vakti yok! Kontrollü olmak zorundayız. Bunu yaparken bütün branşlarda şampiyonluğun en güçlü adayı olacağız. Gerçekçi hedefler koyup çalışacağız. Şampiyon olamasak da her sezon şampiyonluğun en büyük adayı olacağız. Futbol faaliyetlerimizin baştan aşağı yeniden yapılandıracağız. Futbolda kalıcı ve sürdürülebilir başarı için planlarımızı yapıyoruz.

"Yetenekli gençleri bulmak zorundayız"

"Yetenekli gençleri bulmak zorundayız"

Kısa vadede scout ekibi oluşturacağız. Başarılı olabilmek için dört önemli unsur var. Yönetimin sürdürülebilirliği ve vizyon sahibi olması (İstikrar) Tesisleşme. Ben 1 tane tesis oluşturacağım. En kısa zamanda gelecekte yeşerecek tohumları ekmek durumundayız. Doğru insan kaynağı. Bu konuda en önemli unsur doğru hocaları bulmak zorundayız. Örnek insanları bulmak zorundayız. Son olarak yetenekli gençleri bulmak zorundayız. Şu anda tespit ettiğimiz görüştüğümüz scoutlar var.

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım ve Ersun Yanal sözleri

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım ve Ersun Yanal sözleri

Çıktığımız bu yolda daha pek çok olumsuzluk ve iftiralara muhattap olacağımız aşikardır. Sizden ricam, hiçbir şartta endişelenmeyin, bize inanmaya ve destek olmaya devam edin. Hep birlikte başaracağımızdan hiçbir kuşkunuz olmasın. Kalpler beraber. Dünya çapında sosyal sorumluluk projesi yapacağız. Amacımız Fenerbahçe'yi sosyal sorumlulukta da şampiyon yapmak.Kongre üyelerimizden oluşan, bağımsız şekilde bizi eleştiren, faaliyetler anlamında bizi denetleyen ve bize gerektiğinde 'ayar' verebilecek bir yapı olması gerekiyor. Yönetimsel körlük oluşmaması için bu yapıyı kuracağız.Tribün ve taraftar mühendisliğine soyunmadan, camiadaki her kesimi kucaklayarak, her eleştiriden ders çıkararak, herkese eşit mesafede durmaya özen göstereceğiz. Olmadığı takdirde ise siz bizi ikaz edeceksiniz 3 Temmuz'dan kaçtı, sponsor olmadı, cimri, başkan olursa para vermez, personelleri işten çıkaracak, amatör branşları kapatacak gibi gibi. Şimdi de bu potporiye yenisi eklendi. Bugün de bölücülükle suçlandık.

Bir kongre üyesi, 'Ersun Yanal'ı istiyoruz' deyince Ali Koç, 'benim hayal ettiğim Fenerbahçe’yi daha anlamamışsınız' cevabını verdi.

Şampiyonluğu başkanlığa tercih ederim

Şampiyonluğu başkanlığa tercih ederim

Söndürmemiz gereken bir yangın var. İlk olarak, tahmin ettiğinizden çok daha vahim durumdaki mali tablo için seferberlik ilan edeceğiz. Maddi ve manevi, üzerimize düşen tüm fedakarlıkları yerine getireceğiz. Alex'in gelmesi bölücülük olarak isim kazandı, bugün farklı boyuta geldi. Çubuklu formamızın zafere ulaşması için savaşacağız. Şampiyonluğu başkanlığa tercih ederim.

Ali Koç, bir kongre üyesinin "Zico, Anelka ve Alex'i istiyorum" şeklindeki sözleri üzerine,  "Ben yazılı tekliflere açığım" dedi. 

Başkanımızın bende emeği çoktur

Başkanımızın bende emeği çoktur

Başkanımızın bende emeği çoktur. Türk sporunda da, Fenerbahçe'de de emeği çoktur. Saygıda asla kusur etmem. Bu iş bittiği zaman, sonuç ne olursa olsun birbirimizi kucaklayacak, birbirimizin yüzüne bakacak konumda olmalıyız.

En büyük korkumuz sizlere layık olamamak olacak

En büyük korkumuz sizlere layık olamamak olacak

En büyük korkumuz sizlere layık olamamak olacak. Hepiniz geldiniz, erken saatlerde yola çıktınız, fedakarlık yaptınız. İşte budur Fenerbahçelilik. Sizlerden tekrar Allah razı olsun. Dualarıyla destekleyenlere de teşekkür ederim. Fenerbahçe sevgidir, berekettir, yarınlara umuttur. Fenerbahçe her 10 Kasım'da Anıtkabir'dir, Atatürk'tür. Çağdaş Türkiye'dir. Bu sorumluluk ve sevgiyle çıktık yola. Seçime 75 gün kaldı. Bu 75 günü hep beraber yürüyelim, daha iyi bir Fenerbahçe inşa edelim. Fenerbahçe'nin geleceğinde benim de payım var diyebilmek için 3 Haziran'da oy kullanın. Aidatlarınızı lütfen yatırın. Hayatta hiçbir şey vicdanın önüne geçemez.  Ayağınıza sağlık, sağlıcakla kalın.