Ali Koç'tan flaş sözler! O projeyi resmen açıkladı...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu tanıtımında açıklamalarda bulundu. İşte Ajansspor'un derledikleri:
14 Eylül 2018 14:25- Son Güncelleme - 14 Eylül 2018 14:25
Google news abonelik
Ali Koç'tan flaş sözler! O projeyi resmen açıkladı...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu tanıtımında açıklamalarda bulundu. İşte Ajansspor'un derledikleri:

"Sadece Fenerbahçe'yi takip eden muhabirlerimiz yok şu anda aramızda. Sporumuza yön veren kanaat önderleri ve köşe yazarları da burada."

"Böyle bir fikri geliştirdikleri için eski yönetimimizi tebrik ediyorum"

"Bu tur mart ayında başladı aslında. Bizden önceki yönetimin eseridir. Bugün resmi lansmanını yapıyoruz. Burası dünyada yegane spor kulübüne nasip olabilecek bir yer. 100 yılı aşkın süredir aynı sahada maçlarımızı yapıyor olmamız herkese nasip olmaz. Eskiden burası Papazın Çayırı'ydı. Nice efsane zaferlerin yaşandığı bir mekanda bulunuyoruz. Buradaki ilk maçı 1901'de Siyah Çoraplar yaptı. Mart ayından bugüne kadar 22 bin ziyaretçi burayı gezdi. Hedef bu rakamı çok daha yüksek seviyeye getirmek. Böyle bir fikri geliştirdikleri için eski yönetimimizi tebrik etmek istiyorum."

Ali Koç'tan gelir vurgusu!

Böyle bir tur aidiyet için çok önemli. Gelir açısından da oldukça önemli. Bu da bizim için önemli bir gelir kalemi teşkil ediyor. En önemli gelir kaynağımız kombineler ve maç biletleri.

Sponsorluk ilişkilerine farklı bakıyoruz. Önümüzdeki günlerde sponsorluk anlaşmalarımızı tek tek paylaşacağımı söylemiştim. Biz sponsorlarımızla devam eden bir ilişki çerçevesinde onlara katma değer yaratmaya önem veriyoruz.

"Tur tamamen Fenerium'a ait"

Bu tur tamamen Fenerium'a ait bir programdır. Facetoface sırf bu tur için bir şirket kurmuştur.

Locada maç izleme ya da futbolcularla tanışma fırsatı!

Her ay ziyarete gelen taraftarlardan ikisi, yönetim kuruluyla locada bir maç seyretme imkanına sahip olacak. Ya da Samandıra'da bir idmanı izleyip futbolcularla tanışacaklar.

Fenerbahçe'den okul projesi!

Şöyle bir uygulamaya başlıyoruz. Her hafta bir okul seçeceğiz. Okullar başvuru yapacak. Otobüsümüz okula gidecek. Oradan çocukları alıp buraya tura getirecek. Bu turlar da bilabedel olacak. Sonra otobüsle okula dönecekler. Daha fazla gencimize dokunabilmek için düşündüğümüz bir proje. Direkt olarak Fenerium'a başvurabilirler. Haftada ikiye de çıkarabiliriz."

"Bu stadyum Türkiye'de öncü olmuştur"

Şu anda 1907 tribünündeyiz. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın nasıl yapıldığını anlatmaya çalışıyordum. Biliyorsunuz burayı, Aziz Yıldırım ve dönemin yöneticileri yaptı. Fenerbahçe’nin imkanları sınırlıyken yapıldı. Bu stadyum bir örnek, ilham kaynağı olmuştur. Sahibi olmamamıza rağmen, kira ödüyor olmamıza rağmen çok zorluklarla yapılmış bir stadyumdur. Stadımız, tamamen camiamızın katkılarıyla yapılmış ve Türkiye’de öncü olmuştur. Başkanımız Aziz Yıldırım'a da şapka çıkarmak lazım.

"Stadın tapusunu almak şu anda söz konusu değil"

Burası son kontrat yapmaya gelen yabancı futbolculardan değil, Avrupa’da top oynamak isteyen, sporcu fabrikası olan, örnek olan bir kulüp konumuna gelmelidir. Stadyumun tapusunu almak şu anda söz konusu değildir. İnşallah ileride olabilir. Fenerbahçe Spor Kulübü buradan çıkacak, gidecek diye bir durum yok. Fenerbahçe’nin gerçek doğduğu yerde devam etmesi önemlidir. Devletimizin kontrolünde olan bir unsurdur. Fenerbahçe, tarihinde birçok kupa kazanmıştır. Benim isteğim elbette bu müzede tüm kupaların olmasıdır.