Ali Koç'tan seçim hakkında flaş açıklamalar! Tüm detaylar...

11 Mayıs 2018 21:57- Son Güncelleme - 11 Mayıs 2018 21:57
Google news abonelik

Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Ali Koç, Kalpler Beraber Büyük Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"İnancınız bizi buraya kadar getirdi"

"İnancınız bizi buraya kadar getirdi"

"Bundan sonra da inşallah son güne kadar beraber yürürüz. İlk günden bu yana inancınız bizi buraya kadar getirdi. Medyamızdan bir kez özür diliyorum. Geç kaldık. Bugüne kadar çorbada tuzu olan herkese teşekkür ediyorum. Ocak ayından beri aktifiz, imkanlarımız dahilinde bir şeyler yaptık. Tüm dostlarıma minnetlerimi sunuyorum.  Daha iyi Fenerbahçe için tavsiyelerinizi dinledik. En çok da öneri ve şikayetlerinizden beslendik. Özlediğimiz Fenerbahçe'yi dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık."

Video - Ali Koç'un açıklamaları

Ali Koç: 'Bazı kesimler maksatlı olarak...'

Ali Koç: 'Bazı kesimler maksatlı olarak...'

"Halkın takımı Fenerbahçemizi çok özlediğimizi ifade ettik. Yeni nesillerin Fenerbahçeli olduğu, ama her şeyden önce omuz omuza Fenerbahçe'yi istediğimizi her zaman söyledik. Fenerbahçemiz için yarın geç olabilir diyerek adaylığımızı açıkladık. Benzer beklentiler içerisinde olduğumuzu gördük. Bu süreçte ne gibi çalışmalar yaptık. Son 6 ay içerisinde yol haritamızı netleştirdik. Bazı kesimler maksatlı olarak bu projelerimizi küçümsüyor olsa da anlattığımız projelerin birebir kendi projeleri olarak anlatılmasına da şahit olduk. İnşallah bu kişiler yayınımızı izliyordur. Söyleyeceğim çok şey var."

Aziz Yıldırım'a yanıt!

Aziz Yıldırım'a yanıt!

Kendisine edilen tezahüratlar karşısında: "Bunu ilk kez duyuyorum. Kim yaptıysa eline sağlık."

"Rozet ve atkı dışında bir şey yaptırmadık. Bu insanlar kendi imkanlarıyla bir şey yapıyor. Sanki 20 yıldır onlar başta değilmiş gibi, sanki yeni aday oluyorlarmış gibi davranıyorlar. Biz diyoruz ki akademi, onlar diyor akademi. Biz diyoruz en az 7 saha lazım, onlar ertesi gün 8 saha yapacağız diyorlar. Bizim tek derdimiz kazanan Fenerbahçe olsun. Bu zamana kadar sabrettim! Bugün farklı yüzümüzü göreceksiniz."

4 Haziran müjdesi!

4 Haziran müjdesi!

"Projelerimizi küçümsemeyi bırakın, 'Projesi yok' dediler. Evet yok, biz projelerimizi seçim kazanmak için yapmıyoruz. Bizim tek projemiz camiamızı kalıcı olarak hak ettiği yere getirmek. 3 Temmuz’dan bu yana ya da sizin belirlediğiniz tarihten bu yana gelin kulübe kim ne kadar vermiş kulüp defterlerinden çıkarıp bakalım! İstediğiniz yerde bakalım. Ayıp bunlar ama bu noktaya geldik. Sponsor noktasında, 'Kaçtı' diyorlar ya... 4 Haziran itibarıyla kulübümüzün kasasına beklentisiz ciddi katkı yapıyor olacağız. (Ali Koç, Fenerbahçe şampiyon sesleri...) İnşallah bir gün başkan olurum, şampiyonluk yaşarız. Bunu hak etmeden söylemeyin. Beyaz Atlı prens tabirini FETÖ'cü ve terörist söylemine tercih ederim. 'Beyaz atlı prens' demiş bana. Bu lakabı 'FETÖ'cü, terör örgütü' yerine yeğlerim!"

Sponsorluk sözleri!

Sponsorluk sözleri!

"Çok önemli sponsorluk anlaşmamız hazır ve bugünden daha fazla olacağını garanti ederim. Sadece futbol branşında değil, diğer branşlarımızda da anlaşmalarımız hazır diyebiliriz. Beyaz atlı prensin elinde sihirli değnek yok. Ben her zaman diyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü başkanını Fenerbahçeli seçmelidir. Bizim hiçbir zaman Fenerbahçe aşkımızdan şüphe etmeyin. Siz bizim niyetimizden ve Fenerbahçeliğimizden şüphe duymayacaksınız. Biz bir spor kulübüyüz. Bizim işimiz spordur. Araziler borcumuzu kapatıyorsa, ne diye faiz ödüyoruz? Satalım kapatalım 2 milyar liralık borcu!"

"Kişisel kaprislerden dolayı..."

"Kişisel kaprislerden dolayı..."

"Direksiyondaki teknik direktörü sürekli değiştiren, acele transferleri, kariyerinin son noktasına gelmiş oyuncu alımını yapan zihniyeti kesinlikle değiştireceğiz. Kişisel kaprislerden dolayı yapılan hataları ortadan kaldıracağız. Futbolda yatırımı dönüşümü en az olan konu; scouting. Tekerleği yeniden inşa etmeye gerek yok! Doğru yapılırsa dönüşümü çok yüksek. Biz şu anda scouting'le çalışıyoruz 100 civarında oyuncuyla ilgileniyorlar. Ciddi anlamda ilerleme kaydedildi. En önemli değişiklik scouting konusunda olacak. Bu hem en yetkin oyuncu yetiştirmek de hem de mali yapıyı düzeltmeye yarar sağlayacak. Bize göre ilk aşamada 7 saha gerekiyor."

"Fenerbahçe'nin Almanya'da pilot takımı olması gerekiyor"

"Fenerbahçe'nin Almanya'da pilot takımı olması gerekiyor"

"Altyapımızdan ve A Takım'a kadar şartlarımız aynı olacak. U 21 Ligi yeterli değil, bunun için değişik modeller var. Bunun için yer kiralayabilirsiniz. Orta vadede Türkiye'de biz olalım ya da olmayalım. Fenerbahçe'nin Almanya'da pilot takımı olması gerekiyor. Bizim oranın bir parçası olmamız lazım. Nüfusumuzun fazlalığından dolayı."

Destek çağrısı

Destek çağrısı

"Ali Koç gelirse ‘amatör şubeleri kapatacak’ dediler. Böyle bir şey yok, sadece orada sponsorlarla düzenlemeler yapacağız. İki branş daha açmak istiyoruz. Espor ve engelli spor branşlarında rakiplerimizin gerisinde kaldık. E-spor geleceğin sporu ve bunun üzerine de şubeler açacağız. Fenerbahçe'yi Fenerbahçe yapan birlikte elde ettiğimiz itici güçtür. Buradan sizin desteğinizi istiyorum."

Aziz Yıldırım'a sert sözler!

Aziz Yıldırım'a sert sözler!

"Kutuplaşmalar ve ötekileştirmeden bir yönetim olmak zorundayız. Kale Arkası'nda bir tribünü Genç Tribünü yapmak istiyoruz. Bulduğumuz sponsorla Tribün'den bir tanesi yüzde 50'sini sponsor karşılaşacak, yüzde 50'sini de gençlerimiz karşılaşacak. Fenerbahçe tribünleri okul gibidir. 4 Haziran'da göreve gelirsek bu ateşi ileri taşımak için sadece aracı olacağız.

Aziz Yıldırım'a sesleniyorum. Siz mümkün olduğu kadar aday çıkmasına izin vermelisiniz. İftira atarak, korkutarak olmuyor... Size yakışmıyor! Vefasızlık ile suçlanmak, bölücülük yakıştırması, Fenerbahçe'ye ihanet ettiğime dair kapalı kapılar ardından konuşmalar olduğunu öğrendim. Bu dediklerine inanıyorsanız bu daha kötü! Bu beni sadece kamçılıyor ama sizin adınıza üzülüyorum.  Siz ne dedikleriniz farkında mısınız? Çıkın kendi projelerinizi anlatın. Güçleniyorum, sizin adınıza da üzülüyorum. İşi Fenerbahçe'ye ihanet boyutuna getirmek nedir? İnşallah beni izliyorsunuzdur? Siz beni yakından tanıyorsunuz. Apayrı insan da olabiliriz. Ben tespitlerimi yaparım, mali açımız sıkıntıda diyebilirim. Fikir ayrılıklarını, 6 yıl omuz omuza çalışmış insanlar olarak o alçak saldırıda omuz omuza olan iki birey olarak bir tv kanalında konuşalım. Siz başkanımızsınız, ne söylediğime dikkat ederek söylüyorum, siz camiamızı temsil ediyorsunuz.  Fenerbahçe başkanı tutarlı olmak zorunda ne yazık ki Aziz Bey ne tutarlı ne de mantıklı! Samimi değil. 3 Temmuz, Fenerbahçe'nin kırmızı çizgisidir! Seçim malzemesi yapılamaz."

"Biz başa gelirsek, 3 Temmuz'la ilgili her şeyi daha da derin araştıracağız. Bu alçak saldırının hesabını soracağız. Her yerde bunu söyledik. Yine söylüyoruz. Birçok konuda test edildik. Yine bu camia aynı duruşu sergileyecektir. Fenerbahçemize de vefa var. En büyük vefayı o hak ediyor. 2011 yılından sonra yaptığımız her hatadan sonra her yaşadığımız olumsuzluğu 3 Temmuz'a bağlamayı doğru bulmuyorum. Hatalar yapıldı; yanlış transferler, taraftarlarla aramızın bağının kötü olması buraya takılıp 3 Temmuz'a bağlı kalmak Fenerbahçemize daha çok zarar verecektir."

"2012 yılındaki mali durumumuzla şimdiki durumumuz hakkında çok fark var. Bugün geldiğimiz noktanın çok farkı var. Bir mizansen çiziliyor. İnanıp mı anlatıyorlar? Bilmiyorum. 'Ben 2015 yılında çağırdım, 2. başkan ol' dedim. Sonrasında '3 gün sonra aday olacağım' dedi. Seçimler erkene alınınca dedim yırttık. Benim uzaktan yakından siyasetle ilgim alakam olmadı. Evet başkanımız beni çağırdı, 2014 Haziran'da olay yaşadık. 2015 yılında bir şey yaşamamış gibi beni çağırdı. Ben de nedenlerini anlatarak olmayacağımı belirttim. O gece uzun bir sms attım, girebilsem girerim dedim. Mümkün değildi o şartlarda olmamız. Ben dedim ki... Başkanım burayı kurda kuşa bırakmayalım..."

"Ben söz konusu Fenerbahçe olunca hayır demem çok kolay olmadı ama o dönem bir arada olmamız söz konusu olamazdı. Ben yine ona destek vereceğimi söylemiştim. Benim yönetime gireceğimi söylüyorlardı. O dönem konuşma yaptım. Başkanımıza 2015'te yönetime girmememle ilgili yazdığım mektup duruyor, gerekirse kamuoyu ile paylaşacağım. Ben hayır deyip 3 gün sonra aday olarak çıkmadım. Bu gerçek değil."

"İnsanları ihraç etmeye başladılar"

"İnsanları ihraç etmeye başladılar"

"Kime oy vereceksiniz verin, gidin verin. Seçildiğim takdirde ‘aday olayım, olmayayım’ bizim yaşadıklarımızı kimse yaşamayacak. Keşke Faruk Ilgaz’da yapsaydık bu toplantıyı. 2 kez başvuru yaptık. Başkan Faruk Ilgaz’a seçim siyaseti sokmak istemiyor dediler. Şimdi Faruk Ilgaz’ın halini görüyorsunuz. İnsanları ihraç etmeye başladılar. Üyelik konusunda zorluk çıkartmaya başladılar."

"Şubat ayında bir Yüzbaşı benim imzamla kulübe üye oldu. Geçtiğimiz günlerde yetiştirme taraftar konusuyla ilgili tweet attığı için ihraç edilmiş. Bir Mehmetçik için bu paranın ne kadar değerli bir meblağ olduğunu söylemeye gerek yok. Bıçak kemiğe dayandı. Kızgınım bu konuda! 23 gün kaldı. Seçim bittiğinde çok istiyordum. Birbirimizi sarılabilmek. Korkuyorum ki önümüzdeki 23 gün içerisinde çok ağır şeylere maruz kalacağız. İnşallah, kalan süreçte Fenerbahçe kültürüne zarar vermeden girebiliriz."

"Bu kampanyayı destekleyen herkesten Allah razı olsun. Kapalıçarşı'daydık turistler fotograf çektirdi, neden diye sordum. Önemli birisiniz galiba dedi."

"3 kupayı alacağımıza hep inanıyordum. Son 2 haftada hala inanıyorum. Siz de inanın. Mucizenin bu sefer bizimle olacağına. Bursaspor maçında 3 puanlık fark vardı. O tribünler eskiden dolardı. Fenerbahçe varsa umut vardır. Biz inanıyoruz, siz de inanın. Beni umut olarak görmeniz benim için en büyük onurdur. 2-3 Haziran Fenerbahçe için milat olsun. Özlediğimiz Fenerbahçe'yi birlikte inşa edelim."