• Diğerleri

Almanya'da kulüplerle federasyon kavgaya tutuştu

Almanya Futbol Federasyonu DFB ile 1 ve 2. Bundesliga'da 36 kulübün oluşturduğu kulüpler birliğinin şirketi olan Almanya Futbol Ligi DFL arasındaki tartışma Almanya'nın gündemine oturdu.
18 Mayıs 2020 15:44- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2020 15:48
Google news abonelik

Hüseyin Özkök - AJANSSPOR

Pandemi sonrası lige ilk başlayan ve tüm dünyadan büyük övgü alan Almanya futbolunun iki önemli organının tartışması DFB Başkanı Fritz Keller'in profesyonel futbolcuların bir bölümünü kibirli olarak tanımlanabilecek ağır bir kelimeyle eleştirmesine ilk tepki Bayern Münih CEO'su Karl-Heinz Rummenigge'den geldi. 

Rummenigge "Keller önce bir süpürge alıp kendi kapısının önünün süpürmeli" açıklamasını yaptı.

Keller'in seçtiği kelimelerin kendisini şaşırttığını söyleyen Bayern CEO'su, başkanın yaklaşımını popülist bulduğunu ifade ederken eğer Almanya futbolunda bir kriz yaşandıysa DFB'nin bunun suçunu kendisinde araması gerektiğini belirtti.

Rummenigge DFB'nin kendi görevlerini yapmasını dilediğini ancak henüz 3. Lig ile Kadınlar Bundesliga'nın ne zaman başlayacağını dahi belirleyemediğinin altını çizdi.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Keller, der Spiegel dergisine verdiği röportajda çok para kazanan görgüsüz futbolcuları kastederek bunlardan bazıları Bundesliga'da oynuyor demişti. 

Keller "Parayı nereye harcayacaklarını bilmeyen yeni zenginlerin bu kibri hepimizi rahatsız ediyor, bu futbol için bir felaket. Kriz sonrası bu durumun nasıl olacağına bakmalıyız. İnsanlara daha alçak gönüllü bir şekilde yaklaşılmalı" sözleriyle gündeme damgasını vurmuştu.

8. Hafta / Faroe Adaları - Malta: 1-0 (Özet)