Altay, Akhisarspor maçı hazırlıklarına başladı

23 Mart 2020 21:40- Son Güncelleme - 24 Mart 2020 00:38
Google news abonelik
Altay, Akhisarspor maçı hazırlıklarına başladı

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay Kulübü, Akhisarspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilmesinin ardından Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri futbolcuların çalışması için hazır hale getirildi.

Perşembe günü liglerin tatil edilmesinin ardından Siyah-beyazlı ekipte futbolculara pazartesi günü akşamına kadar izin verilmişti. Cuma gününden itibaren tesislerde çalışan personele de izin verilirken pazartesi sabahı Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde dezenfekte çalışmasının ardından özel bir temizlik firması tarafından da tüm kapalı mekanlar ayrıca temizlendi.

Hilmi Bozok: Hazırız! 

Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Hilmi Bozok, tesislerde gerekli dezenfekte çalışmalarının yapıldığını belirterek, “Biz futbolcularımızın çalışması için gerekli ortamı hazırladık. Şu anda tüm tedbirler üst seviyede alındı. Hijyen ve sağlık koşulları kapsamında tesislerimizde hiçbir sıkıntı yok. Zaten son 10 gündür tesislere de ziyaretçi kabul etmiyorduk.” dedi. Bozok, Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak’ın planı doğrultusunda çalışmalara başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Çalışmalar başladı

Siyah-beyazlı ekip, liglerin ara verilmesinin ardından TFF Birinci Lig’in 29. haftasında Akhisarspor ile oynayacak maçın hazırlıkları pazartesi akşamı yapılan idmanla başladı.

Oyuncular bilgilendirildi

Teknik direktör Yalçın Koşukavak, çalışma öncesinde tüm futbolcular ve personel ile toplantı yaptı. Koşukavak, ilerleyen süreci nasıl yöneteceklerine dair bilgilendirmede bulundu.

AJANSSPOR