Altay'dan Özgür Ekmekçioğlu ve FIFA açıklaması!

Altay haberleri.. TFF 1. Lig ekiplerinden Altay bazı oyuncuların alacaklarından ötürü FIFA'ya başvurduğu iddiasını yalanladı. İzmir ekibi ayrıca kulüp başkanı Özgür Ekmekçioğlu'nun sağlık durumu hakkında da bir açıklama yaptı. İşte detaylar...
7 Aralık 2020 23:19- Son Güncelleme - 7 Aralık 2020 23:21
Google news abonelik

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay, bazı oyuncularının alacaklarından ötürü FIFA'ya başvurarak kulübe ihtarname çektiklerine dair yazılı basın ve sosyal medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Bazı oyuncularımızın alacaklarından ötürü FIFA'ya başvurarak kulübümüza ihtarname çektiklerine dair yazılı basın ve sosyal medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmamaktadır.

Geçtiğimiz sezonlarda kulübümüzde forma giyen bazı yabancı futbolcuların FIFA nezdinde hukuki süreçleri devam eden dosyaları bulunmakla beraber, 2020-21 sezonu itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirilen günce kadromuzda yer alan hiçbir oyuncumuzun alacaklarından ötürü FIFA'ya yaptığı yeni bir başvuru bulunmamaktadır.

"Altay'da ödeme krizi" ve benzer başlıklarla çıkan haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, haberin son haftalarda yaşadığımız hakem hataları ve bazı rakip camiaların kulübümüz hakkında yaptığı açıklamaların hemen ardından yayımlanması üzücü, düşündürücü ve manidardır.

Büyük Altay'ın bu sezon bir üt lig hedefinde her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlendiğini hatırlatır, ne asırlık camiamızı karalamaya yönelik haberlerin, ne de dışı mihrakların yaptığı dezenformasyon girişimlerinin bizleri bu hedeften geri bırakmayacağını tüm spor kamuoyuna duyururuz" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, İzmir ekibi kulüp başkanı Özgür Ekmekçioğlu'nun sağlık durumu hakkında da bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Geçtiğimiz hafta Covid-19 teşhisi konulan ve tedbir amaçlı özel bir hastanede gözlem altına alınan Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu'nun nefes darlığı şikayeti başta olmak üzere ciddi semptomları bulunmaktadır. Hastalığının hızlı seyretmesinden dolayı Başkanımız maalesef bu sabah saatlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilip müşahede altına alınarak tedavisine devam etmektedir.

Ankaraspor maçının hazırlıklarına başlayan oyuncularımız ve teknik heyetimizle son olarak geçtiğimiz gün telekonferans yönetmiyle konuşarak başarı dileyen ve sağlık durumu hakkında bilgi veren Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu'na acil şifalar diliyor, en kısa zamanda aramıza dönmesini temenni ediyoruz" ifadesine yer verildi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.