AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Anadolu Efes EuroLeague seyirci rekorunu bir kez daha kırdı!

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 27 Nis 2022 - 18:28 / Son Güncelleme : 27 Nis 2022 - 18:33

Dün akşam Sinan Erdem Spor Salonu’nda Olimpia Milano’yu konuk eden Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague seyirci rekorunu bir kez daha kırdı. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Dün akşam oynanan maçta Anadolu Efes, sahasında Olimpia Milano’yu konuk etti. Temsilcimiz, Sinan Erdem Spor Salonu’nda hıncahınç tribünler önünde oynanan mücadeleyi kazandı. Efes, galibiyetinin yanı sıra EuroLeague’in seyirci rekorunu da kırmayı başardı.

Kişisel rekorunu dördüncü kez kırdı

Biletleri haftalar öncesinden tükenen mücadeleyi Anadolu Efes 15.108 taraftarın önünde oynadı. Bu sayı, EuroLeague tarihinin en çok seyircinin yer aldığı maç olarak tarihe geçti. Daha önceki rekorun da sahibi olan Efes, bu sezon kişisel rekorunu dördüncü defa geliştirmeyi başardı.

15.092 taraftar

Anadolu Efes ilk olarak sezonun ilk bölümlerinde oynanan Barcelona maçında 15.008 seyirciyle rekoru kırmıştı. Sonrasında Fenerbahçe Beko ile oynadığı Türk derbisinde 15.076 kişiyle bu rekoru geliştirmişti. Efes son olarak ise normal sezonun son haftalarında Real Madrid ile oynadığı müsabakada kendi rekorunu yeniden yukarılara taşımıştı. İspanyol takımının konuk edildiği maçta ağırlanan 15.092 misafir son rekor olarak kayda geçmişti.

Olimpia Milano maçı kapalı gişe 

Temsilcimiz yarın akşam Olimpia Milano’yu yeniden Sinan Erdem’de ağırlayacak. Kapalı gişe oynanacak olan bu mücadelenin kaç basketbolsevere ev sahipliği yapacağı henüz tam olarak belli değil.