AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Antalya'dan suçlama: Karagümrüklüler tahrik etti

İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 15:42 / Son Güncelleme : 29 Nis 2021 - 15:55

Süper Lig'in 38. haftasında oynanan Fatih Karagümrük-Fraport TAV Antalyaspor maçı sonrası protol tribününde çıkan kavgayla ilgili Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, ev sahibi takımı suçladı.

Antalya'dan suçlama: Karagümrüklüler tahrik etti

AJANSSPOR - HABER

Fraport TAV Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, Fatih Karagümrük maçında protol tribününde çıkan kavgadan ötürü ev sahibini suçladı. Yılmaz, Facebook'ta Antalyasporlular'ın oluşturduğu grupta yaptığı açıklamada Karagümrüklüleri kendilerini tahrik etmekle suçladı.

Protokolde tezahüratlar kavgaya neden oldu

Hafta sonu Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda oynanan ve 2-2 biten maç sırasında protokol tribünü karıştı. Antalyaspor kontenjanından tribüne gelen 20 kişilik grubun yaptığı tezahüratlar nedeniyle Karagümrüklü yöneticiler tepki gösterdi. Daha sonra arbedeye dönüşen olayları polis müdahale ederek yatıştırdı.

'Biz maçı efendice seyrettik'

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz ise yaşananlardan ötürü Karagümrük'ü suçladı. Yılmaz, Facebook'taki açıklamasında "Bizimle birlikte maç seyreden bütün arkadaşlarım, nezaket kuralları çerçevesinde Antalyasporumuz'a yakışır şekilde efendice maçlarını seyerttiler. Ama ne yazık ki karşı takımdan gelen 5-6 kişi aynı duyarlılığı göstermediler. Biz Antalyaspor olarak her zaman bu şehire yakışır şekilde olmaya devam edeceğiz. Kendileri bizi her türlü tahrik etmişlerdir. Hiç bir yöneticime ve gelen misafirlerime veya Antalyasporumuz'a laf söylemelerine izin veremezdim. Bundan sonra da vermem. Hepsiyle gurur duyuyorum" dedi.

Karagümrük, raporları bekliyor

Başkan Yılmaz, uzatma dakikalarında gelen golün ardından protokoldeki kişilere üçlü çektirmişti. Antalyaspor kontenjanından protorole giren isimlerin taraftar gruplarının liderleri olduğu ortaya çıkmıştı.

Fatih Karagümrük Kulübü ise Ajansspor'a yaptığı açıklamada, öncelikle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gözlemci ve temsilcilerinin yazacağı raporları  bekleyeceğini belirtti.