Antalyaspor açıkladı: 'Tutarsız sonuçlar oldu'

Son dakika haberleri... Antalyaspor'da yaşanan koronavirüs krizi son buldu. Peki Beşiktaş - Antalyaspor maçı oyananacak mı? Antalyaspor cephesinden resmi açıklama geldi...
18 Eylül 2020 22:21- Son Güncelleme - 18 Eylül 2020 22:25
Google news abonelik

Koronavirüs testleri sonuçlarında 50'ye yakın pozitif vaka tespit edilen Antalyaspor'dan resmi açıklama geldi.

Antalyaspor, ilk test sonuçlarında tutarsız sonuçlar tespit edildiğini açıkladı.

Bu doğrultuda Beşiktaş - Antalyaspor mücadelesi planlandığı gibi oynanacak.

Antalyaspor'un açıklaması şu şekilde: "Beşiktaş maçı öncesi yapılan COVID-19 testlerinde bazı tutarsız sonuçlar alınmıştır. Bir futbolcu ve bir personelimizde COVID-19 bulgusuna rastlanmıştır. Takımımız, Beşiktaş maçı için planlandığı şekilde İstanbul'a hareket edecektir."

Tamamı negatif

Tamamı negatif

Antalyaspor, çıkan tutarsız sonuçların ardından hem Antalya İl Sağlık Müdürlüğü hem de Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından testten geçirildi.

Yapılan ilk testlerde Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir futbolcunun pozitif olduğu belirlenirken, Süleyman Demirel Üniversitesi ise tüm testlerin negatif olduğunu bildirdi. 

Üniversitenin yaptığı testin daha güvenilir olduğu bildirilirken, Antalyaspor tam kadro olarak İstanbul'a hareket etti.

TFF 'ertelenmeyecek' demişti

Öte yandan gün içerisinde Antalyaspor'da 56 kişinin koronovirüs testinin pozitif çıkması sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Antalyaspor yönetimiyle irtibata geçerek, "Beşiktaş maçı ertelenmeyecek, İstanbul'a gelin" dedi.

Antalya yönetimiyse yaptırdığı ikinci testlerin sonucunu bekledi. Ve ikinci testlerde ilk testi pozitif çıkanların 54'ü negatife döndü. Böylece kulüp, ilk testlerde çıkan sonuçların tutarsızlık içerdiğini kamuoyuna açıklayarak, İstanbul'a geleceğini duyurdu.