Antalyaspor'un gençleri parlıyor

Son dönemlerde genç futbolculara verdiği değerle dikkat çeken Antalyaspor, çalışmalarının karşılığını almaya başlıyor. Süper Lig'de forma giyen 23 yaş altı en değerli 25 futbolcu arasında Antalyaspor'dan 5 futbolcu birden yer aldı.
5 Ağustos 2020 10:06- Son Güncelleme - 5 Ağustos 2020 10:07
Google news abonelik
Antalyaspor'un gençleri parlıyor
 AJANSSPOR - DETAY
Sedat Karabük'ü futbol direktörlüğü görevine getirerek gençleşme harekatı başlatan Antalyaspor, bu çalışmalarının meyvelerini almaya başlıyor.
 Pek çok takımın transfer listesine giren Antalyaspor'un genç futbolcuları, Transfermarkt'ın güncellenen yeni verilerine göre en değerliler listesinde de yer almayı başardı.
 Süper Lig'de forma giyen 23 yaş altı en değerli 25 futbolcu arasında Antalyaspor'dan 5 isim yer aldı. Listede Doğukan Sinik 2 milyon Euro ile 9'uncu, Ufuk Akyol 1.4 milyon Euro ve 11'inci, Paul Mukairu 550 bin Euro ile 20'nci, Jean Armel Drole ile Bünyamin Balcı da 500'er bin Euro ile 22 ve 23. sıraların sahibi oldular. 

En çok futbolcu Antalyaspor'dan

25 kişilik listede en çok futbolcusu olan takım olarak da Antalyaspor dikkat çekti. Kırmızı-Beyazlıların 5 genç futbolcusu bu listede yer alırken, Trabzonspor'un 4, Beşiktaş'ın 3, Fenerbahçe ve Galatasaray'dan da iki futbolcu listeye girmeyi başardı. 

En değerlisi Abdülkadir Ömür

23 yaş altı futbolcular arasında en değerli isim ise Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür oldu. 13 milyon Euro değer biçilen Ömür'ü, Altay Bayındır (8 milyon Euro), Marcelo Saracchi (8 milyon Euro), Ferdi Kadıoğlu (4 milyon Euro), Güven Yalçın (3 milyon Euro) ve Berkay Ozcan (3 milyon Euro) takip etti.

20 yaş altında ilk 10'da iki futbolcu 

Süper Lig'de 20 yaş altı en değerli 10 futbolcu arasına ise Antalyaspor'dan iki futbolcu birden girdi. Kırmızı-Beyazlılarda geçtiğimiz sezon adından bahsettiren Paul Mukairu, listenin 6. sırasında yer aldı. 550 bin Euro değer verilen Mukairu; Ferdi Kadıoğlu, Yunus Akgün, Emre Demir, Armin Djerlek ve Ersin Destaoğlu'nun ardından 6. basamağın sahibi oldu.
Antalyaspor'da listeye giren diğer isim ise Bünyamin Balcı oldu. İlk kez bu sezon Süper Lig'de boy gösteren 20 yaşındaki futbolcu, 75 bin Euro olaran değerini 500 bin Euro'ya yükselterek listenin 8 basamağında yer aldı.

En Güzel 5 Free Kick Golü | Bundesliga - 2019/20 (01-25. Hafta Arası)