AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Artık her kart bir fidan! TFF’den anlamlı proje

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 29 Tem 2021 - 18:26 / Son Güncelleme : 29 Tem 2021 - 18:29

Türkiye Futbol Federasyonu, "Geleceğimiz için TFF Ormanı Projesi"ni başlattı. 2021-22 sezonunda her sarı kart için 1, her kırmızı kart için 5 adet fidan dikilecek.

Artık her kart bir fidan! TFF’den anlamlı proje

AJANSSPOR-HABER

Türkiye orman yangınları ile mücadele ederken TFF’den yeni sezon öncesi örnek bir proje kararı geldi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda, 2021-2022 sezonundan başlamak üzere liglerde görülen her sarı kart için 1 adet, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine ilişkin TFF Ormanı Projesi çalışmalarının başlatılmasına karar verdi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı ile işbirliği 

Ülkemizin geleceğine nefes olması için zarar gören ormanlarımızı yeşertmeyi, tabiatı korumayı ve Türkiye’nin güzelliklerine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında fidan dikilecek alanlar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerden sonra belirlenecek. 

TFF'den orman yangını açıklaması

TFF'den çıkan yangınlarla ilgili olarak da, "TFF olarak son günlerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Söndürme çalışmalarına katılan görevli, personel ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar, yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ederiz" denildi.