Atletizmde ikincilik

02.07.2018 08:07 - Son Güncelleme -
Atletizmde ikincilik

20 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası'nda takım halinde ikinciliği elde etti. Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Vodno Dağı'nda düzenlenen şampiyonada Türkiye, 16 atletle mücadele etti.

Türkiye takım halinde başarılı bir performans gösterdi

Ay-yıldızlılar, bireyselde iki Avrupa dördüncülüğü yakalarken, 20 Yaş Altı Erkek Takımı ise kürsünün ikinci basamağında yer aldı. 20 yaş altı erkeklerde Yusuf Matur dördüncü, Ahmet Alkanoğlu ise beşinci sırayı elde ederken, yarışı 13. sırada tamamlayan Hüseyin Can'ın da eklenmesiyle 22 puana ulaşan milliler, takım sıralamasında ikinci oldu. Bu kategoride Britanya 17, Türkiye 22, Fransa da 25 puan yaparak ilk üç sırayı aldı.

Dereceye giren sporcular

20 yaş altı kızlarda Türkiye'nin en iyi sonucunu 15. olan Gülsün Tunç yakalarken, milliler takım halinde de 6. sırayı elde etti. Büyüklerde Ferhat Bozkurt, 11 kilometrelik yarışta müsabakayı ilk üç sırayı alan İtalyan sporcuların arkasında 4. olarak bitirdi. Ferhat'ın ardından en iyi dereceyi yapan isim 28. sıradaki Kemal Yıldırım olunca, takım sıralamasında kürsü gelmedi. Büyük kadınlarda ise ilk 20'ye giren tek Türk atlet, 18. sırada finiş gören Ceylan Gökdemir oldu.

Ronaldinho halı sahada şov yaptı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up