Avrupa Şampiyonası'na süper başladık!

11.04.2015 13:39 - Son Güncelleme -
Avrupa Şampiyonası'na süper başladık!

Başkent Tiflis'teki Spor Sarayı'nda düzenlenen şampiyona, kadınlar 48 kilo müsabakalarıyla başladı. Bu sıklette Türk sporcular Nurcan Taylan ve Sibel Özkan Konak podyuma çıktı. 

Nurcan Taylan, koparmada ilk hakkında denediği 77 kiloyu başarıyla kaldırdı. İkinci hakkında ise 80 kiloyu kaldıramayan olimpiyat şampiyonu milli sporcu, üçüncü hakkında 81 kiloyu kaldırmayı başardı ve bu kiloyla ilk sırada yer alarak altın madalyanın sahibi oldu.

Diğer Türk sporcu Sibel Özkan Konak da ilk hakkında 79 kiloyu omuzladı, ikinci hakkında da 80 kiloyu kaldırmayı başardı. Milli halterci, üçüncü hakkında ise 81 kiloyu kaldırmakta başarısız oldu. 80 kilo ile üçüncü sırada yer alan Konak, bronz madalya elde etti.

Koparmada gümüş madalyanın sahibi ise İtalyan Genny Caterina Pagliaro oldu. İtalyan halterci, ilk hakkında başaramadığı 80 kiloyu ikinci denemesinde kaldırdı. Pagliaro, üçüncü hakkında da 81 kiloyu kaldırmayı başardı ve bu kiloyla ikinci sırada yer aldı.

 


Silkme ve toplamda Sibel'den altın
Koparmada 80 kiloyla bronz madalya kazanan Sibel Özkan Konak, silkmede ilk hakkında 99 kiloda başarılı oldu. İkinci hakkında 100 kiloyu kaldıramayan milli halterci, hafif sakatlık geçirdiği için üçüncü kez podyuma gelmedi ve toplamda 179 kiloya ulaşarak altın madalya aldı.

Milli sporcu Sibel Özkan Konak, şampiyonayı koparmada bronz, silkmede ve toplamda altın olmak üzere 3 madalyayla tamamladı.

Aynı sıklette yarışan bir diğer milli halterci Nurcan Taylan ise koparmada 81 kiloyla altın madalyaya uzandı. Silkmede ilk denemesinde 94 kiloyu omuzlayan Taylan, ikinci hakkında da 97 kiloyu kaldırdı. Üçüncü hakkında kiloyu 99'a çıkartan olimpiyat şampiyonu sporcu, bu kez başarılı olamadı.

Koparmada zirvede yer alan Taylan, silkmede 97 kiloyla 4. sırada kalırken, toplamda 178 kiloluk derecesiyle gümüş madalya elde etti. Türkiye, böylece kadınlar 48 kiloda toplamda 5 madalya kazandı.

Şampiyonaya erkekler 56 kilo müsabakalarıyla devam edecek.

Zlatan Ibrahimovic'ten floos dansı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up