• Diğerleri

Azitromisin coronavirüste işe yarıyor mu? Azitromisin nedir, Azitromisin özellikleri neler?

Azitromisin coronavirüste işe yarıyor mu? Azitromisin nedir, Azitromisin özellikleri neler? soruları en sık sorulanlar arasında. İşte Azitromisin coronavirüste işe yarıyor mu? Azitromisin nedir, Azitromisin özellikleri neler? sorularınızın cevabı
24 Mart 2020 19:28- Son Güncelleme - 24 Mart 2020 19:28
Azitromisin coronavirüste işe yarıyor mu? Azitromisin nedir, Azitromisin özellikleri neler?

Fransa'daki doktorlar tarafından yapılan klinik araştırmaya göre hidroksiklorokin ile azitromisin karışımı, koronavirüs hastalarının %100'ünü 6 günlük tedavide iyileştirdiği iddia edildi. Ardından vatandaş Azitromisin coronavirüste işe yarıyor mu? Azitromisin nedir, Azitromisin özellikleri neler? sorularını sordu. İşte Azitromisin hakkında merak edilenler

AZİTROMİSİN NEDİR, ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Azitromisin, bir dizi bakteriyel enfeksiyonun tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Buna orta kulak enfeksiyonları, strep boğaz, pnömoni, gezgin ishali ve diğer bazı bağırsak enfeksiyonları dahildir.

AZİTROMİSİN CORONA VİRÜSTE ETKİLİ Mİ?

Fransız hükümeti tarafından yürütülen bir çalışmaya göre sıtma ilacı hidroksiklorokin (HCQ) ile azitromisinin Kovid-19 hastalarının tedavisinde etkili olduğu onaylandı.

International Journal of Antimicrobial Agents’ta yayımlanan çalışmaya göre, bu kombinasyonla yapılan tedavi, 36 Kovid-19 hastasında önemli ve umut verici sonuçlar verdi.

Philippe Gautreta yönetiminde yürütülen çalışma, HCQ ve azitromisin kombinasyonunu alan hastaların tamamının test sonuçlarının negatif çıktığını ve 6 günlük tedaviyle virüsten iyileştiğini gösterdi. Çalışma ekibi “Bakteriyel süperenfeksiyonu önlemek amacıyla, hidroksiklorokin ile tedavi edilen hastalardan altısı, günlük elektrokardiyogram kontrolünde, ilk gün 500 mg, sonraki 4 gün 250’şer gram olmak üzere azitromisin aldı.” dedi.

AZİTROMİSİN NEDEN MERAK EDİLİYOR?

Fransa'daki doktorlar tarafından yapılan klinik araştırmaya göre hidroksiklorokin ile azitromisin karışımı, corona virüsü hastalarının %100'ünü 6 günlük tedavide iyileştirdiği iddia edildi.

Manchester United - Manchester City (0-2) - Maç Özeti - Premier League 2018/19