Bağımlılıkla mücadelede yeni proje! "Sporla Kal Güvende Kal"

19 Şubat 2018 16:34- Son Güncelleme - 19 Şubat 2018 16:34
Google news abonelik
Bağımlılıkla mücadelede yeni proje! "Sporla Kal Güvende Kal"

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından, İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği madde bağımlılığı ile mücadeleye destek vermek amacıyla düzenlenen "Sporda Kal Güvende Kal" projesinin ikincisi 21 Şubat Çarşamba günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Ersin Düzen'in moderatörlüğünde Cevizlibağ’daki Atatürk Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek programa Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Müge Anlı, Rıza Kayaalp, Şahika Ercümen, Ferman Akgül gibi spor, sanat ve televizyon dünyasının ünlü isimleri katılacak.

Programda Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü ekipleri, eğitimli köpekleriyle kısa gösteri de sunacak.

Üniversiteli 600 öğrencinin katılımıyla düzenlenecek programda, gençleri madde bağımlılığı başta olmak üzere sigara ve alkolün sağlığa olumsuz etkileri konusunda bilinçlendirmek, madde bağımlısı gençlerin yaşadıkları sorunlar ve kötü koşullarla ilgili gençlere uyarıcı mesajlar verecek haber ve programlar hazırlanmasına ve medya desteğinin de sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmak amaçlanıyor.

 

Programın ilk ayağı Ankara'daydı

 

"Sporla Kal Güvende Kal" programının ilki, 18 Ocak'ta Ankara’da Uyuşturucu Mücadele Yüksek Kurulu Üyesi Bakan Osman Aşkın Bak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile RTGD Başkanı ve ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın katılımıyla yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Hamit Hancı, milli sporcular Taha Akgül, Şahika Ercümen, engelli vücut geliştirme sporcusu Muhammet Ali Bulgay, 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel ve Vatan Gazetesi Spor Yazarı Lütfi Özel katılmıştı.

Arda Turan, Galatasaray taraftarının tepkilerine cevap verdi! İşte o anlar