• Diğerleri

Bakan açıkladı... Serie A için flaş karar!

29 Mart 2020 15:11- Son Güncelleme - 29 Mart 2020 15:13
Google news abonelik
Bakan açıkladı... Serie A için flaş karar!

Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan İtalya'da Serie A'nın ne zaman başlayacağına ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Vincenzo Spadafora, açıklamalarda bulundu.

Mevcut durumda maçların erken bir sürede başlamasının mümkün olmadığını söyleyen Spadafora, "3 Mayıs'ta maçların yeniden başlamasını düşünmek gerçekçi değil. Yarın, tüm spor müsabakalarının askıya alınma süresinin uzatılmasını teklif edeceğim. Olimpiyatların ilk etapta yapılma ihtimali nedeniyle olanak sağlanan spor dallarında da önlemler alacağız" ifadelerini kullandı.

Serie A üzerine yoğunlaşılmasına ilişkin de konuşan bakan, "Spor sadece futbol değil, futbol da sadece Serie A değil. Serie A'ya ilişkin taleplerin ciddi bir değişim amacıyla gelmesini umuyorum. Büyük şirketler bir balonun içinde yaşıyorlar, milyonerler oyuncuların maaşlarını düşünüyorlar. Bu krizden sonra hiçbir şeyin bir daha aynı şekilde olmayacağını anlamalılar" açıklamasında bulundu.

İtalya'da daha önce Lazio ve Napoli kulüplerinin sahipleri, mart ayının sonunda antrenmanların başlaması yönünde karar almışlardı.

Her takıma böyle kaleci lazım! Önce kurtardı, sonra golü attı