Bakanı Kılıç'tan, Dörtlü Final açıklaması

29.09.2016 09:40 - Son Güncelleme -
Bakanı Kılıç'tan, Dörtlü Final açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Basketbol THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'in İstanbul'da yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

AA Editör Masası'na konuk olan Bakan Kılıç, THY Avrupa Ligi Dörtlü Final'in 19-21 Mayıs 2017'de İstanbul'da düzenleneceğini belirterek, "Şu dönem içerisinde basketboldaki en önemli organizasyonlardan birinin Türkiye'ye alınması çok önemli. Avrupa Şampiyonası finalleri de önümüzdeki sene Türkiye'de olacak." diye konuştu.

 THY ile gelecek kupanın İstanbul'da kalmasını istediğini aktaran Kılıç, "Dörtlü Final, 19-21 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Bu bizim için de önemli bir tarih. 19 Mayıs, kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olarak gördüğümüz bir tarih. Ümit ediyoruz ki kupa THY ile Türkiye'ye gelecek inşallah THY ile Türkiye'den ayrılmayacak. Çünkü 4 takımımız ile katılıyoruz. Bu da önemli bir başarı. Türkiye'nin önemli bir temsili var. Gelecek olan misafirlerimiz, takımları takip edenler, yöneticiler ile ilgili olarak, Türkiye'nin farklı yerlerinde turistik programların dahil edilmesi, iyi pazarlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu tip organizasyonlar ülkenin farklı yerlerini de etkileyecek." ifadelerini kullandı.

Kılıç, Türkiye'nin her türlü uluslararası organizasyonu düzenleme kapasitesine sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu organizasyonlar, altyapı konusunda çekincemiz olmadığının en büyük ispatlarından biridir. Uluslararası her organizasyonu yapabilecek tesislere sahibiz. Bu, Türkiye'nin gücünü gösteren bir unsur. Türkiye'nin nereden nereye geldiğini gösteren bir girişim. Tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Biz de bu noktada elimizden gelen her desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Sinan Erdem Spor Salonu'nda bizim sorumluluğumuzda olan ve yapılması, değiştirilmesi gereken bazı şeyler var. İnşallah onları halledeceğiz."

Ajax, Wesley Sneijder'in doğum gününü kutladı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up