• Diğerleri

Bayram yasağı hangi gün başlayacak? Bayramda kaç gün yasak var

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek ve bayramda kaç gün yasak var sorularının cevapları, son günlerin en çok araştırılanları arasında öne çıkıyor. Peki Bayram yasağı hangi gün başlayacak? Bayramda kaç gün yasak var?
20 Mayıs 2020 18:27- Son Güncelleme - 20 Mayıs 2020 18:28
Google news abonelik
Bayram yasağı hangi gün başlayacak? Bayramda kaç gün yasak var

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirmişti. Bu açıklamanın ardından, 'Bayram yasağı hangi gün başlayacak? Bayramda kaç gün yasak var' sorularının yanıtı merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı da bir genelge yayınlayarak uygulanacak olan kısıtlamanın kapsamını ve kimleri muaf tuttuğunu duyurdu.Peki Bayram yasağı hangi gün başlayacak? Bayramda kaç gün yasak var

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAÇ GÜN?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nda bayramda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağıyla ilgili şu bilgileri verdi;

Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?
İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi'nde şu ifadeler yer aldı;

Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına alınabilecek ek tedbirler 18.05.2020 Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değerlendirilmiş; Bilim Kurulunun önerileri ve Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir.

AFERE GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?
Bu yıl Ramazan Bayramı arefesi 23 Mayıs Cumartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla arefe günü sokağa çıkma kısıtlaması 81 ilde uygulanacak.

Ozan Kabak, Schalke 04 formasıyla golünü attı