Bayramda milli mesai

23 Haziran 2017 10:18- Son Güncelleme - 23 Haziran 2017 10:18
Google news abonelik

Tenisten tekvandoya, voleyboldan atletizme birçok branşta milli sporcular, Ramazan Bayramı'nda milli mesai yapacak.

Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, Wimbledon Tenis Turnuvası'nda korta çıkacak. Çağla ve İpek, çim kortta oynanan tek grand slam turnuvasında elemeleri geçerek, ana tabloya kalmaya çalışacak.

Bayramda ayrıca Antalya'da da tenis heyecanı yaşanacak. Dünyaca ünlü tenisçilerin katılımıyla çim kortta gerçekleştirilecek Antalya Open, 25 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek.

Ay-yıldızlı tekvandoncular, Güney Kore'nin Muju kentinde yarın başlayacak ve 30 Haziran'a kadar sürecek Dünya Şampiyonası'nda tatamiye çıkacak.

Bayramın son günü start alacak Avrupa Gençler Şampiyonası için Almanya'nın Dortmund kentine gidecek güreşçiler, 6 gün sürecek organizasyonda madalya mücadelesi verecek.

Atletizm Milli Takımı, Finlandiya'da bugün başlayacak ve bayramın ilk günü tamamlanacak Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda 1. Lig yarışmalarında Süper Lig'e yükselmeye çalışacak.

Dünya Şampiyonası'na katılacak 21 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımı da bayramı Çekya'da geçirecek. 

Milli motosikletçiler Can ve Deniz Öncü kardeşler Redbull MotoGP Rookies Cup, Nuri Yılmaz ve Yasin Doğan da Alpeadria Pist Şampiyonası'nda yarışacak.

İşitme engelliler atletizm koşma, erkek voleybol erkek ve yüzme milli takımları, 18-30 Temmuz tarihlerinde Samsun'da düzenlenecek 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın hazırlıklarını bayramda da sürdürecek. 

Bayramda ayrıca yelken, sualtı sporları ve satranç branşlarında milli mesai yaşanacak.

Ramazan Bayramı'nda millilerin faaliyet programı şöyle:

Tenis: Wimbledon Tenis Turnuvası (26 Haziran-16 Temmuz İngiltere), Antalya Open (25 Haziran-1 Temmuz)

Tekvando: Dünya Şampiyonası (24-30 Temmuz Güney Kore)

Güreş: Avrupa Gençler Şampiyonası (27 Haziran-2 Temmuz Almanya)

Voleybol: FIVB 21 Yaş Altı Erkekler Dünya Şampiyonası (23 Haziran-2 Temmuz (Çekya)

Atletizm: Avrupa Takımlar Şampiyonası (23-25 Haziran Finlandiya)

Motosiklet: Redbull MotoGP Rookies Cup (23-25 Haziran Hollanda), Alpeadria Pist Şampiyonası (22-25 Haziran Slovakya)

Yelken: RS:X Dünya Gençler Şampiyonası (24 Haziran-1 Temmuz Bulgaristan)

Satranç: 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası (16-28 Haziran Rusya)

Sualtı: Büyükler Sualtı Ragbisi Avrupa Şampiyonası (26 Haziran-2 Temmuz (Finlandiya)

İşitme engelliler kamp programı: Atletizm koşma takımı (19 Haziran-12 Temmuz Ankara), Erkekler voleybol (19-27 Haziran Bulgaristan), Yüzme (17 Haziran-12 Temmuz Ankara)

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!