Eski Alman tenisçi Becker, Rune'un antrenörü oldu!

İsa Kethüda
19.10.2023 - 16:38 | Son Güncellenme: 19.10.2023 - 16:41

Eski Alman tenisçi Boris Becker, Holger Rune'un antrenörü oldu. Becker, Holger parlatılması gereken pürüzlü bir elmas. Aramızda uzun zamandır bir temas vardı" dedi.

Eski Alman tenisçi Becker, Rune'un antrenörü oldu!

Eski Alman tenisçi Boris Becker, Danimarkalı Holger Rune'un antrenörü oldu.

"Holger parlatılması gereken pürüzlü bir elmas"

Erkekler dünya klasmanının 6 numarası Rune ile birlikte çalışacaklarını doğrulayan Becker, "Holger parlatılması gereken pürüzlü bir elmas. Aramızda uzun zamandır bir temas vardı. Şimdi çok iyi bir uyum oldu. Takvimim buna izin veriyor. Kortta çok kararlı bir oyuncu." ifadelerini kullandı.

Becker 30 ay ceza almıştı

Finansal varlıklarını ve kredilerini gizlediği gerekçesiyle aldığı 30 ay hapis cezasının 8 ayını çektikten sonra tahliye edilen Becker, Rune'un antrenörlüğüyle kortlara yeniden dönecek.

Becker, 2013-2016 yılları arasında Sırp tenisçi Novak Djokovic'i de çalıştırmıştı.

Rune son 9 maçında 1 kez kazandı

Bu sezon Wimbledon'da çeyrek final oynayan 20 yaşındaki Rune, son 9 maçında yalnızca bir kez korttan galibiyetle ayrıldı.

"Bir haftadır iş birliği yapıyorken iki yıllık bir sözleşme imzalamanın anlamı yok"

İngiltere'ye girişi yasak olan Becker, sözleşme süresiyle ilgili ise "Bir haftadır iş birliği yapıyorken iki yıllık bir sözleşme imzalamanın anlamı yok. Eğer başarılıysanız sözleşmede ne yazarsa yazsın genellikle birlikte kalırsınız. Aksi takdirde herkes kendi yoluna gider." yorumunu yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler