AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Belediye başkanının testi pozitif çıktı

İlk Yayınlanma : 09 Haz 2020 - 14:28 / Son Güncelleme : 09 Haz 2020 - 14:28

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Hilvan İlçe Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, sosyal medya hesabından, korona virüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Şanlıurfa'daki hastanede tedavisine başlanan Bayık, açıklamasında, "Değerli dostlar ve hemşerilerim, yaptırdığım Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Bu nedenle hepinizden dua bekliyorum. Benimle temas halinde olanlar bu konuda bilgi sahibi olsun ve en kısa sürede mutlaka test yaptırsın lütfen" dedi.

Aslan Ali Bayık kimdir, kaç yaşında, nereli?

Aslan Ali Bayık, 1961 Yılında Hilvan'ın Kepirhisar Köyü'nde doğdu. İlkokulu doğduğu köy olan Kepirhisar'da okuduktan sonra orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı. 1984 yılında Hilvan Belediyesi'nde Su işlerinden sorumlu memur olarak belediyecilik hayatına başlayan Aslan Ali Bayık, ardından Şanlıurfa Belediyesi'ne geçerek çeşitli birimlerde idareci olarak çalışma hayatını sürdürdü.

25 yıl boyunca belediyecilik yaptı. 2004 yılında aktif siyasete katılarak AK Parti’den Belediye Başkan Adayı oldu. 2009 yılında Saadet Partisi’nden girdiği yerel seçimi kazanarak Belediye Başkanlık görevini devraldı.2014 Yılından itibaren Hilvan Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.
Aslan Ali Bayık evli olup, 6 çocuk babasıdır.


Aslan Ali Bayık, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkan Adayı oldu.