Bellona Kayseri Basketbol’un yenileri kontrolden geçti

Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol Takımı’nın, Amerika’dan transfer ettiği 2 oyuncusu sağlık kontrolünden tam not aldı.
8 Ekim 2020 12:35- Son Güncelleme - 8 Ekim 2020 12:35
Google news abonelik

Bellona Kayseri Basketbol’un Amerika’dan transfer ettiği 32 yaşındaki gard oyuncusu Jacki Gemelos ve 22 yaşındaki forvet oyuncusu Mikiah Harrigan girdikleri kardiyoloji, dahiliye, ortopedi, tam kan sayımı, efor ve EKG testlerinden tam not aldı.

Türkiye’ye geldiği için heyecanlı olduğunu söyleyen Jacki Gemelos, “Türkiye’ye ilk gelişim. Kesinlikle benim için çok güzel bir tecrübe. Daha önce hiçbir takım beni böyle karşılamadı. Çok güzel ve temiz bir şehir, insanlar sıcakkanlı. Bize dün çiçek getirdiler, ayrıca akşam yemeğine götürdüler. Bu yüzden çok mutluyum ve Türkiye’ye ilk kez geldiğim için çok heyecanlıyım. Tabii ki Türkiye Ligi hakkında bilgim var. Bu ligde oynamak her Amerikalının rüyasıdır. NBA’dan çok fazla yıldız geliyor. Deniz aşırı ülkeler arasında en iyi ligin Türkiye’de olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden burada işlerin nasıl yürüdüğü hakkında bilgim var” dedi.

Forvet oyuncusu Mikiah Harrigan ise “Oraya çıkıp rekabet etmek için savaşacağız” ifadelerini kullandı.