Beşiktaş ayrılığa gerekçe göstermedi! Vicdanım rahat...

20 Şubat 2020 20:21- Son Güncelleme - 20 Şubat 2020 17:31
Google news abonelik

Altuğ Atalay neden Beşiktaş'tan ayrıldı? Beşiktaş - Trabzonspor maçında kim avantajlı?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Beşiktaş'ın eski medya direktörü Altuğ Atalay açıklamaları şu şekilde:

Vicdanım çok ferah!

"Görevde olduğum süre boyunca işimin hakkını verdim. Adeletli ve iyi niyetli çalıştım. Vicdanım çok ferah. Hiç kimseyle bir sorunum olmadı. Profesyonel hayatta bu maalesef var. Uzun süreli bir istikrar bizde yok. Orada görev yaptığım süre içerisinde camiayla yakınlığımız çok pozitifti. Kimseyle sürtüşme yaşamadık. Hala camiadan olumlu geri dönüş alıyorum. Vicdanen bir problemim yok. 10 sene kulüplerde çalıştım. Mesleğin 2 tarafını da gördüm. Bazı sınırların mümkün olduğunca içinde kalmaya çalıştım. Her gelişme size bir tecrübe katıyor. Bugün futbolcu ve gazeteci ilişkisi çok değişik. Eskiden muhabirler futbolcuları soyunma odasında bile takip ediyordu. Ben kulüpte çalışırken gazetecileri yok saymadım. Ufak tefek talepleri yerine getiremediğim olmuştur ancak bu iki tarafı da düşünmemden kaynaklanmıştır." 

Biz gazetecileri yönlendirmedik!

Biz gazetecileri yönlendirmedik!

"Kulüpte görev yapan biri ahlaki sınırların içinde kalmalı. Gazeteci eğer doğru bir bilgiye ulaşmışsa biz onu toplum önüne atmayız. Bizim yıllarımızdaki gazetecilikle bugün arasında büyük bir fark var. Soru sormanın bir gazeteci için ne anlama geldiğini iyi biliyorum. Bu durumlara dikkat etmezseniz bu sizin güvenilirliğinizi sarsar. Böyle olursa mesleğinize ihanet etmiş olursunuz. Biz hiçbir gazeteciyi yönlendirmeyiz. Bu durum maalesef şu anda böyle değil. Bu sektörün genel bir problemi. Şu anda elinde cep telefonu olan herkes gazeteci. Bu durumda sektörde tutunmak gerçekten zorlaştı. İnsanlarda başka yerlerden desteklerle ayakta kalmaya çalışıyor."

Bir gerekçe olmadan görevime son verildi!

Bir gerekçe olmadan görevime son verildi!

"Bu ayrılık benim için çok ani oldu. Antrenmanı bitirdik ve ertesi günü planlarken görevimize son verildiğini öğrendim. Bir gerekçe sunulmadı. Kulübe gelen yeni isimler sanırım bizden sonra görevlendirildi. Ben ayrıldığım gün hoca dahil herkesle vedalaştım. Yeni gelen yöneticilerle vedalaştım. Biz medeni geldik ve medeni gittik. Ben profesyonel bir çalışanım. Alınan karara saygı duydum. Benim ne olduğum belli. Ben bunu profesyonel hayatın içinde görüyorum."

Artık takımların önemi yok!

"Burada hiç zorluk yaşamadım. Artık hangi takımlı olduğunuz önemli değil. Beşiktaş'ın hocası 4 büyük kulüpte de oynadı. Artık bu tarz şeylere bakılmıyor. Bizim bu fanatizmi bırakmamız lazım. Belli noktalardaki sorunların temelinde bu yatıyor. Bir kulübün yöneticisi olduktan sonra TFF'ye girerseniz bu bambaşka bir durumdur. Beşiktaş'ın eski başkanı TFF'ye başkan oldu. Fenerbahçe'nin en etkili yöneticilerinden biri şu anda TFF başkanı. Bir kişiyi takımından ziyade yaptığı işe göre değerlendirmeliyiz. Nihat Özdemir'i eski kulübüne göre yargılamak bence yanlış. Durumlara iş odaklı bakmak lazım. Ben ayrıldıktan sonra camianın her kesiminden olumlu geri dönüşler aldım." 

Gökhan, Burak ve Caner bana çok yardımcı oldu!

 Gökhan, Burak ve Caner bana çok yardımcı oldu!

"Beşiktaş'ta görev yaptığım dönemde çok futbolcu tanıdım. Bireysel olarak baktığımda Beşiktaş'ta gerçekten düzgün insanlar var ancak herksin medyaya yaklaşımı aynı olmuyor. Türk oyunculardan Caner, Gökhan ve Burak bize her zaman yardımcı olmaya çalıştı. Şu anda maalesef Türk medyası ve futbolcular arasında ciddi duvarlar oluştu. Avrupa'dan gelen oyuncular bazı şeyleri aşmış olarak geliyor. Pepe, Atiba, Karius ve Lens gerçekten başka oyuncular. Bu durum alttan gelen eğitimle alakalı olabilir. Arda Turan'ın durumunu maalesef görüyoruz. Futbolculara medyanın bu işin bir parçası olduğunu anlatmamız lazım. Futbolcularla gazeteciler arasındaki duvarı kırmak lazım. Avrupa'daki anlayışı buraya getirmemiz gerekiyor."

Burak Yılmaz kilit faktör!

Burak Yılmaz kilit faktör!

"Trabzonspor 8-9 senedir en limitlerini zorlayan takımı yakaladı. Başka bir amaçla sezona başladılar ancak şu anda iyi gidiyorlar. Beşiktaş sezona çok kötü başladı ancak yeni hoca camia üzerinde iyi bir sinerji yarattı. Beşiktaş son maçını kaybetti ama Başakşehir kalecisi o gün çok iyi bir performans sergiledi. Beşiktaş rakibin orta saha ve forvet hattını etkisiz hale getirmezse sorun yaşar. Beşiktaş, Sergen Yalçın'la daha dikine ve hızlı oynuyor. Trabzonspor da zaman zaman savunmada sorun yaşıyor. Trabzonspor, Beşiktaş'ın geride bıraktığı boşlukları değerlendirmek isteyecek. Beşiktaş için daha büyük bir handikap söz konusu. Puan farkı çok açıldı. Trabzonspor bilerek mi buldu bilmiyoruma ancak çok iyi bir santrafora sahip. Beşiktaş'ta Burak Yılmaz burada kilit faktör. Bitirici noktalarda iş Burak Yılmaz'da düğümleniyor. Kaleci performansları çok önemli. Başakşehir maçını o yüzden örnek verdim. Uğurcan üst düzey bir performans sergileyebilir. Bence kaleci ve forvet performansları karşılaşmanın sonucunu belirleyecek. Tabi bu durumda hakem performansının iyi olacağını varsayıyorum."

Nefes almasına izin vermedi golü attı